Birman Kedisi

Birman Kedisi

Etiketler Birman Kedisi özellikleri nelerdir, birman kedisi
Yavru Kedi Birman Kedisi
Kategori kedi-irklari
Bu Haber Sayfasi 9 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

Birman Kedisi Hakkında Detaylar

Birman Kedisi,Son derece sevimlidirler ve çok duygusal bir yapıya sahiptirler. Türkiye de fazla yaygın olmayan birman türü Avrupa ve Kuzey Amerika da kedi severlerin yakın dostudur.

 

Birman kedisi diğer türlerden ayrılması kolay olan kedilerden biridir. Oldukça hayranlık uyandıran birman kedisi gözleri mavidir. Ayrıca ayak ve kulakları da beyaz harelidir. Oldukça sağlam patilere sahip olan birman kedisinin, kuyruğu da bedeniyle aynı orantıdadır. Boynunu süsleyen ve uzunca bir yaka görüntüsü veren tüylere sahip olması, onları yine farklı kılan özelliklerinden biridir. Son derece sevimlidirler ve çok duygusal bir yapıya sahiptirler. Türkiye’ de fazla yaygın olmayan birman türü Avrupa ve Kuzey Amerika’ da kedi severlerin yakın dostudur. Oldukça oyuncudur ve evde geniş bir alanda yaşamayı severler. Kapalı ve küçük odalarda yalnız kalmayı sevmedikleri için, böyle bir durumda hoşlanmadığını mutlaka belli edecektir. Birmanların yaşadıkları ortam ferah ve geniş olmalıdır.

Oldukça uysal olan birman kedisi kesinlikle gürültücü değildir. Henüz yedi aylıkken kızgınlık süreçleri başlar ve mutlaka çiftleşmesi gerekmektedir. Dünya’ ya yeni gelen birmanlar bembeyazdır ve adeta kar yumağına benzemektedir. Fakat renkleri bir kaç gün içinde kuyrukta ve kulaklarda değişmeye başlayacaktır. Birman kedileri büyümeye başladığı andan itibaren çekiciliğini ve oyunculuğunu ön plana çıkaracaktır. Ayrıca şahane tüylere sahiptir ve bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

birmankedisi Birman kedisiEnerji dolu olan birmanlar, oldukça edeplidir. Dış görünüşü ile herkesi kendine hayran bırakır. Gözleri ve yüz ifadesi ile evcil ve vahşi, olmaksızın farkındalık yaratacaktır. Sessiz, nazik ve uysal yönüyle ünlüdür. Birman kedisi ilk olarak tarihi bir Budist tapınağı yakınlarında bulunduğu için Birmanya’ da kutsal kabul edilen bir kedi türüdür. Birman tam bir ev kedisidir ve özellikle çocuklu ailelerde evin neşesine neşe katacak güzelliğe ve şirinliğe sahiptir.


 

KEDİ IRKLARI

 • Allah Erleri 5 Bölüm Allah Erleri 5 Bölüm Hayvan Seven Allah Erleri 5 Bölüm
 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • Gönülde bayramı hissetmek Gönülde bayramı hissetmek Bu bayram neyi kutluyoruz!... eskiden misafirlerimizi ağırlamak, evlatlarımızla birarada olmak, büyükleri ziyaret etmek, bayramlıklarımızı giymek, harçlıklarımızı almak, paylaşmak bayramı tanımlardı sanki... ya şimdi!
 • Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Kedinin kumu günde en az bir defa kaka topaklarından temizlenmeli, en az haftada bir kere tamamen değiştirilmelidir. Eğer aynı kumu birden fazla kedi kullanıyorsa şüphesiz kumunu daha sık temizlemeli ve değiştirmelisiniz. i Arıyorsunuz
 • Meme Tümörleri Meme Tümörleri Kedi Hastalıları - Meme Tümörleri Hastalığın tanımı ,Kedilerde, meme lobları dört çift olarak linea albanın her iki tarafında yerleşmiş elveoler yapıda bezlerdir. Normalde inaktif halde olan meme bezleri doğum ile birlikte aktif hale geçerek süt sekresyonuna başlar.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi - Evcil Kediler,Bu ırkın kedileri genellikle orta büyüklükte vücut yapısına ve 2.5 - 4.5 kg Cornish Rex arasında değişen ağırlığa sahiptir,Cornish Rex türü eğlenmeyi ve oyunu seven, aktif, dost canlısı,Cornish Rex Kedileri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri,Cornish Rex kedi ırkı hakkında detaylı bilgiler
 • fenomen olan haylaz kedi fenomen olan haylaz kedi fenomen olan haylaz kedi,Sosyal medyada kısa sürede milyonlarca kez izlenen yoldan geçenlere sataşan kedi ayni zamanda Sosyal medyayı sallayan kedi Bayrampaşada çıktı