Ruhun Çağrısı

Ruhun Çağrısı

Etiketler Maddi alemde olan olaylar bizde negatif duygular yarattığında ne yapıyoruz?
KoŞe Yazıları Ruhun Çağrısı
Kategori yasam-kocu-gurcan-giray
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 398 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Ruhun Çağrısı Hakkında Detaylar

Maddi alemde sahip olduklarımız ya da olmak için çabaladıklarımız… hepimiz ya okuyarak ya da deneyimleyerek fark ediyoruz. Şu okulu kazanınca, şu evi alınca, mezun olunca, çocuğum başardığında, şuraya tatile gidince…. mutlu olacağız!

 

Peki isteklerimiz ve arzularımız gerçekten ruhumuzun çağrısı ile örtüşmüyorsa mutlu olabiliyor muyuz?

Görünürde tezahür eden bizi huzursuz eden şey ya altta başka bir şeyin habercisi ise!

Maddi alemde olan olaylar bizde negatif duygular yarattığında ne yapıyoruz?

Bu duyguları bastırmak için mi çabalıyor yoksa duyguların bizlere vermek istediği mesajın ihtiyaçlarımızla ilişkisine bakabiliryor muyuz?

Ya da suçluyor, içimize atıyor, uzaklaşıyor ya da sahte mutluluklarla kendimizi avutuyor olabilir miyiz?

Peki ne yapalım?

Hz Bahaullah “Belam inayetimdir ( hediye, armağan )” diyor. Biz de başımıza gelen olayları hediye ve armağan olarak görebilir miyiz?

Allah ın tüm elçilerinin yaşadıklarına baktığımızda bunu görmemek mümkün mü?

Hayatta tesadüf diye birşey olmadığını kabul ettiğimizde başımıza gelen olayların bizlere haberci olduğunu hatırlayabilirsek belki o zaman kendimizde değişiklik yapmayı seçebiliriz diye düşünüyorum.

Dilimizi, aklımızı, gönlümüzü, zihnimizi ne ile donatıyor isek bizden çıkanlarda bunlarla ilişkili oluyorsa ve bilgi bizlere bunun için gönderiliyor ise bizlere düşen ne olabilir?

Akıl ve iradenin bizlere verilme sebebini hatırlayabilmek ve kendi cennetimizi yaratabilmek ümidiyle…

Sevgilerimle…Gürcan Giray

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.