Kedinizle İlk Gün

Kedinizle İlk Gün

Etiketler Kedinizle İlk Gün, yavru kedi bakımı
KoŞe Yazıları Kedinizle İlk Gün
Kategori bilgiler
Bu Haber Sayfasi 20 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Pisipisim

Kedinizle İlk Gün Hakkında Detaylar

Kedinizle İlk Gün,Yavru ilk gün evin içinde ne kadar sakin ve mutlu hissederse, o aile ile geçireceği ömrü boyunca huzurlu ve dingin bir hayat sürecektir.

 

Evcil hayvan sahibi olmak çocuk veya yetişkin herkesin hayalini kurduğu bir durumdur. Ülkemizde genelde apartman dairesi tipi evlerde oturulduğundan hayvanlar arasında bu ortama en uygun hayvan şüphesiz Kedilerdir.

 

Kedinizle ilk gun Kedinizle İlk Gün

 

Ufak bir Kedi yavrusu edindiğimizde özellikle ilk günlerinde onlarında aynı insanlar gibi annesinden ayrıldığından üzgün ve yalnızlık hissine sahip olacağı unutulmamalıdır. Yavruların ilk günlerindeki ayrılık hislerinin hafiflemesi için sürekli ilgi ve alaka gösterilmelidir. Henüz yalamayı bilmedikleri için biberon veya iğnesiz şırınga ile beslenmelidirler.

 

İlk olarak bir evin içine girmiş yavru için ortalıkta fazla eşya bulundurulmaması gerekmektedir. Henüz dünyayı tanıma evresinde olduğu ve her şeyi merak edebileceği için hassas vücuduna en ufak sivri veya metal cisimler zarar verebilecektir. Bu yüzden evin ona ait olacak kısmındaki bu tarz tehlikeli eşya ve cisimler ortadan kaldırılmalı veya yüksek bir yere konulmalıdır.

 

Yavru ilk gün evin içinde ne kadar sakin ve mutlu hissederse, o aile ile geçireceği ömrü boyunca huzurlu ve dingin bir hayat sürecektir.

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi,Gelecekte oluşabilecek hastalıkların önünü almak için kedilerimizin aşı takvimine göre aşılanması önemlidir.
 • Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı (Cat Scratch Disease),Kedi tırmalamasından sonra görülme oranı daha yüksek olduğundan kediler enfeksiyon kaynağı olarak tanınmaktadır.
 • Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı,Hayvanlara koronavirüs aşısı Kedilere Rus yetkililer, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını açıkladı.Rusya Mart ayında dünyada bir ilk olarak duyurduğu, hayvanlara özel Kovid-19 aşısı geliştirdiklerini açıklamıştı.
 • California Spangled kedisi California Spangled kedisi resimli Kedi Cinsleri - California Spangled kedisi,Cinslere Göre Kedi Bakımı ,Herzaman mutlu olan bu kediler, tek bir oyuncakla saatlerce oynacak kadar sabırlıdırlar, Çocuklarla ve diğer petlerle iyi anlaşan California Spangled kedileri Heykel misali büyüleyici görüntüsü ve güçlü keskin bakışlarıyla kaplanları California Spangled andırırlar
 • üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri,Diş ülKelerden kedi haberleri,Huysuz kediden sonra endişeli kedi
 • Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü,Dünya Kediler Günü nasıl ortaya çıktı, kim çıkardı? Kedisi, kedileri veya tüm sokak kedilerine kendini adamış kişiler bugünün anlam ve önemini herkese ifade etmek için Dünya Kediler Günü mesajları 2021, Dünya Kediler Günü ile ilgili sözler aramasında bulunuyor. İşte çeşit çeşit kediler ile ilgili sözler,
 • Kashmir Kedisi Kashmir Kedisi Kashmir (Keşmir) - Evcil Kediler ve resimleri,Kashmir bakımı hakkında aradığınız Kashmir Kedi özellikleri, Kashmir Kedi karakteri resimleri ve Kashmir bakımı
 • DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU,Bodrumda bahçe temizliği yapıldığı sırada bulunan dev kurbağanın kedi ile oynaması görenleri şaşırttı.
 • Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare,işet sizlere Uluabat Gölü sazlıklarında evcil kedilerin atası olarak bilinen yaban kedisininin fotoğraflara takildiği kare ve yaşama mucadelesi
 • sokak hayvanını besliyor sokak hayvanını besliyor 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor,antalya kedi haberleri ,antalya kedi sahiplendirme Emekli mühendis 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor! Antalya’da yaşayan 63 yaşındaki emekli tekstil mühendisi hayvansever Gülden Tokbey, 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyordu, pandemide de devam ediyor