Çok yakın zaman içerisinde

Çok yakın zaman içerisinde

Etiketler Din başka, maddi alemde yaşamak başka diye bir durum mu vardı
KoŞe Yazıları Çok yakın zaman içerisinde
Kategori yasam-kocu-gurcan-giray
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 607 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Çok yakın zaman içerisinde Hakkında Detaylar

Ölümlü insanoğlunun mutlak yokluğun içerisinden mutlak varlık alanına çıkarılmasındaki amaç; bu dünyanın ıslahı için çalışmak ve birlikte uyum ve ahenk içinde yaşamaktır." diyor.

 

Bu söz insanoğlunun var oluş amacını bizlere anlatan Kutsal bir söz.

Çok yakın zaman içerisinde sevdiğimiz yakınlarımızı kutsal mekanlarına uğurladık. Hep birlikte onlarsız olmanın bizde ve geride bıraktıkları yakınlarında hissettirdiği acıları paylaştık.

Ve fark ettim ki ölümü kabul edebiliyoruz ancak hayatta iken birlikte yaptıklarımız, yapabildiklerimiz kalıyor geriye vicdanımızı rahatlatan. Bizi huzurlu kılan. Huzursuz kılan ise yukarıda sorumlu olduğumuzu anlatan ancak uygulaması zor olduğu için duymak ve yapmak istemediklerimiz...

Geleneksel olarak yapageldiğimiz, yaparken sorgulamadığımız ve canımız acımadıkça da sorgulamayacağımız öğretilerimizin altını çizmek ve yaparken bir kez olsun düşünmemizi isteyeceğim bir durumdan birkez daha bahsetmek istiyorum.

Yüce Yaratıcı ile dünyaya gelmeden önce yapmış olduğumuz antlaşmaya "O" uyuyor ve bizleri yaşamı nasıl yaşayacağımız konusunda rehbersiz bırakmıyor iken biz verdiğimiz sözü hatırlamıyor ve malesef doğrulardan uzak kalarak acı içerisinde yaşamayı kendimiz tercih ediyoruz.

Sevdiklerimizi kalıcı mekanlarına uğurlarken Kutsal Kitaplardan Kutsal Yazılar okuyoruz. Ve aslında güzel olan da emredildiği gibi kendimizden geçercesine. Fakat üzücü olan tek ama en önemli tarafı ne okuduğumuzu anlayamadığımız ve bu nedenle bizlerde davranışsal bir değişim yaratmaması!

Katıldığım törenlerde öğrenmek ve uygulamak adına bende okunan duaların ve surelerin anlamını takip etmek istedim. Bu sırada dikkatimi çeken birşey oldu ki bence oldukça önemli daha önce okuduklarımdan farklı anlamlarda da olabildiği ve en önemlisi de okunan Yazıların kalplerde ve davranışlarda hiçbir değişiklik yaratmadığı idi.

Din başka, maddi alemde yaşamak başka diye bir durum mu vardı? Yoksa maddi alemde ruhumuzun ve bedenimizin sağlığı için nasıl yaşayabiliriz diye mi var?

Akla ve mantığa aykırı hiçbir durumun olmadığı ve bize verilen akıl ile sorgulayarak hakikate ulaşabileceğimiz ve bu dünyaya geliş amacımızın bu dünyanın ıslahı için birlikte uyum ve ahenk içerisinde yaşaması olduğu bildiriliyor iken şu an evlerimiz dahil tüm dünyada savaş ve kaos ortamında yaşamanın gerçek sebebi ne olabilirdi ki!

Kendimizi değiştirmek kolay olmadığı için etrafımızı değiştirmek ve güçlü olana uymayanı yok etmek miydi yoksa güçsüzlüğümüzün göstergesi?

İçimizdeki iyi ve kötüyü fark edebilmek ve doğruyu bulabilmek ve bilinçli olarak tercih edebilmek gücümüzü açığa çıkarabilmek ümidiyle...

Gürcan Giray Güneş

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.