Hayvan Seven Allah Erleri

Hayvan Seven Allah Erleri

Etiketler Hayvan Seven, Allah Erleri,filiz karatepe
Yavru Kedi Hayvan Seven Allah Erleri
Kategori filiz-karatepe
Bu Haber Sayfasi 10 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

Hayvan Seven Allah Erleri Hakkında Detaylar

Hayvan Seven Allah Erleri hakkinda çok güzel bri yazi ile karşinizdayız sevgili koşe yazarimiz filiz karateep nın kaleminden

 

Bakalım kaç türlü hayvanseveriz keşfe çıkalım mı ?

Ilk hayvanseverlik yolculuğumuz ile başlayalım ..ilkler genelde istemeden  sorunlu hayvan doğmasına öncü hayvanseverlerimizdir.ya çok şımartırlar çok severler disiplinsiz hırçın bir hayvancık doğar..

Ya terbiye ettiklerini düşünüp ceza şiddet dayak ile hayvancağızı yola getirdiklerini düşünen tiplerdir ki bunların kendi nefslerini terbiye etmekten bile aciz güya hayvansever dostlarımızdır.

Ikisinin de vahim sonuçlar doğurmasının nedeni okumadan araştırmadan kendimizi hazırlamadan onunda bir canı olduğunu baştan düşünmeden ailenin ferdi olduğuna dair bir inancımız oluşmadan yaptığımız eylemler getirileridir aslında götürüleridir..

Genelde şiddet uygulayan tipler hayvancağıza sonuna kadar bakamazlar..ya sokağa ya biraz vicdanlıysa sahiplendirme peşinde olurlar..o hayvancık doğru ellere düşse bile psikolojisi hep sorunlu kalır..

Biraz içi yanmışsa ilk hayvanından sonra bakmaya devam edenlerden kalıcı dostlar gerçekten çıkar..ilklerin acısı unutulmaz diye boşuna söylenmemiş :) şaka bir yana gerçekten ilklerimiz bir kurban gibidir deneyimsizliğimizin kurbanı ilk çocuklarımız gibi ,bende ilk çocuğum kimseye atıfta bulunduğum yok dostlar. :)

Yinede hayvana tecavüz eden,hayvanı kesip biçenlere göre istemeden zarar veren ilk hayvanseverliğini yaşayan dostlarımız yinede üstündür içimizde..hayvanseverlik potansiyelleri başka baharlara kalsada..

En azından denediler başaramasalarda çok şey öğrendiler..olan her zaman ki gibi canlarımıza oldu ama onlar o kadar güzeller ki trajedileriyle bile başka hayvana yaşam yolu gösterirler..

Özetle ilk yolculuğumuz hep düşme ile sonuçlanır ..bedeller ödendikten sonra bahçemiz yeşillenir,çiçeklerimiz mis kokar,yaptığımız yemek yenir..çorbalarda tuzumuz olur..tatlımız paylaşılır ..insanlığımız geliştikçe hayvanseverliğimiz anlam kazanır..herhangi bir duygu açlığımızdan değil insanlık görevimiz olduğu için bakmalar çoğalır..bunlar başka hayvansever türleri başka yazılarda değiniriz inşaallah birlikte ..sevgi ile kalın hayvansız kalmayın dostlar.

Allah yardımcımız olsun iyi yollarda yürümek için...

 

Filiz KARATEPE

Hayvan Sever

KEDİ IRKLARI

 • Allah Erleri 5 Bölüm Allah Erleri 5 Bölüm Hayvan Seven Allah Erleri 5 Bölüm
 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • G Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri G Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara G Harfi İle Başlayan İsimler,G Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,erkek kedi isimleri, dişi kedi isimleri, kedi isimleri, kedi,
 • Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Kedinin kumu günde en az bir defa kaka topaklarından temizlenmeli, en az haftada bir kere tamamen değiştirilmelidir. Eğer aynı kumu birden fazla kedi kullanıyorsa şüphesiz kumunu daha sık temizlemeli ve değiştirmelisiniz. i Arıyorsunuz
 • İran Kedisi Beslerken İran Kedisi Beslerken İran Kedisi Beslerken Nelere Dikkat Etmeliyiz.İran Kedileri diğer Kedi ırklarına göre daha büyük sorumluluk ve dikkat ister. Bu nedenle sevimli dostlarımızı büyük bir ilgi ile sahiplenmek gerekir.
 • Kedilerin Çoklu Eklem Kedilerin Çoklu Eklem Kedilerin Çoklu Eklem İltihabı (FeSFV) En büyük bulaşma sebebi ısırık yaralarıdır. Plasanta yoluylada bulaşma olabilir. Serbest dolaşan kediler ev kedilerine göre daha büyük bir risk altındadır.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • GRİ SOKAĞA GERİ DÖNMESİN GRİ SOKAĞA GERİ DÖNMESİN GRİ İÇİN AÇILAN İLANLAR SONUÇ VERMİYOR,SOKAĞA GERİ DÖNMESİN!