Hayvan Seven Allah Erleri

Hayvan Seven Allah Erleri

Etiketler Hayvan Seven, Allah Erleri,filiz karatepe
KoŞe Yazıları Hayvan Seven Allah Erleri
Kategori filiz-karatepe
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 285 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Hayvan Seven Allah Erleri Hakkında Detaylar

Hayvan Seven Allah Erleri hakkinda çok güzel bri yazi ile karşinizdayız sevgili koşe yazarimiz filiz karateep nın kaleminden

 

Bakalım kaç türlü hayvanseveriz keşfe çıkalım mı ?

Ilk hayvanseverlik yolculuğumuz ile başlayalım ..ilkler genelde istemeden  sorunlu hayvan doğmasına öncü hayvanseverlerimizdir.ya çok şımartırlar çok severler disiplinsiz hırçın bir hayvancık doğar..

Ya terbiye ettiklerini düşünüp ceza şiddet dayak ile hayvancağızı yola getirdiklerini düşünen tiplerdir ki bunların kendi nefslerini terbiye etmekten bile aciz güya hayvansever dostlarımızdır.

Ikisinin de vahim sonuçlar doğurmasının nedeni okumadan araştırmadan kendimizi hazırlamadan onunda bir canı olduğunu baştan düşünmeden ailenin ferdi olduğuna dair bir inancımız oluşmadan yaptığımız eylemler getirileridir aslında götürüleridir..

Genelde şiddet uygulayan tipler hayvancağıza sonuna kadar bakamazlar..ya sokağa ya biraz vicdanlıysa sahiplendirme peşinde olurlar..o hayvancık doğru ellere düşse bile psikolojisi hep sorunlu kalır..

Biraz içi yanmışsa ilk hayvanından sonra bakmaya devam edenlerden kalıcı dostlar gerçekten çıkar..ilklerin acısı unutulmaz diye boşuna söylenmemiş :) şaka bir yana gerçekten ilklerimiz bir kurban gibidir deneyimsizliğimizin kurbanı ilk çocuklarımız gibi ,bende ilk çocuğum kimseye atıfta bulunduğum yok dostlar. :)

Yinede hayvana tecavüz eden,hayvanı kesip biçenlere göre istemeden zarar veren ilk hayvanseverliğini yaşayan dostlarımız yinede üstündür içimizde..hayvanseverlik potansiyelleri başka baharlara kalsada..

En azından denediler başaramasalarda çok şey öğrendiler..olan her zaman ki gibi canlarımıza oldu ama onlar o kadar güzeller ki trajedileriyle bile başka hayvana yaşam yolu gösterirler..

Özetle ilk yolculuğumuz hep düşme ile sonuçlanır ..bedeller ödendikten sonra bahçemiz yeşillenir,çiçeklerimiz mis kokar,yaptığımız yemek yenir..çorbalarda tuzumuz olur..tatlımız paylaşılır ..insanlığımız geliştikçe hayvanseverliğimiz anlam kazanır..herhangi bir duygu açlığımızdan değil insanlık görevimiz olduğu için bakmalar çoğalır..bunlar başka hayvansever türleri başka yazılarda değiniriz inşaallah birlikte ..sevgi ile kalın hayvansız kalmayın dostlar.

Allah yardımcımız olsun iyi yollarda yürümek için...

 

Filiz KARATEPE

Hayvan Sever

KEDİ IRKLARI

 • D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara D Harfi İle Başlayan İsimler,D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,en güzel D Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek isimler
 • Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek  Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek adina Kişisel Gelişim Uzmanımız Gürcan Giray İn Kaleminden Muhteşem Bir Koşe yazisı Sayesinde hayallerinize ulaşmanıza, potansiyellerinizi keşfetmenize ve olumlu zihin programlamanıza yardımcı olmaktadır
 • Haytaptan Duyuru Haytaptan Duyuru HAYTAP Başkanı Sesleniyor : Beslediğiniz hayvanlar için KOMŞU TEHDİDİNDE ne yapacağınızı UYGULAMALI olarak anlatmak istiyorum.
 • Tekir Kedisi Tekir Kedisi Tekir Kedi melez bir ırktır,Bir süredir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum,Tekir kedilerin diğer kedilerden farkları,Tekir kediler,Kedilerde Davranış Eğitimi, Kedi, Kediler,Tekir kedilerin özellikleri nelerdir
 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı? Bu aralar işittiklerimle, gördüklerimle, hissettiklerimle ve duygularımla olanlara şaşkınlıkla beraber verdiğim tepkileri gözlemleme halindeydim…
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.