bina depermiş adamı

bina depermiş adamı

Etiketler Bizim evde siyaset konuşulmadığı için ve yaşımın küçük olması sebebi ile idrak etmekte güçlük çekiyordum
KoŞe Yazıları bina depermiş adamı
Kategori yasam-kocu-gurcan-giray
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 434 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

bina depermiş adamı Hakkında Detaylar

Madem ki deprem adam öldürmez bina depermiş adamı... Evet bu sözler yıllar önce Erzincan da yaşanan deprem için yazılmış bir şarkının girişi. Duyguların sanata dökülmüş hali

 

O zamanlar liseye gidiyordum ve çok sevdiğim üniversiteli abiler ve ablalarla vakit geçirmeyi çok seviyordum. Ve bu grup 1993 lü yıllarda anlamlı sohbetler ediyor ve boş muhabbetler den kaçınan duyarlı insanlardı. İyi, doğru, insanlığa dair uyanışları ve farkındalıkları ile topluma aykırı görünüyorlardı. Hatta bir tanesinin adı Rahşan olduğu için inkılâp dersi hocası dersi geçmesine engel olmuş ve mühendis olması için iki yıl okulu uzamıştı.

Bizim evde siyaset konuşulmadığı için ve yaşımın küçük olması sebebi ile idrak etmekte güçlük çekiyordum. Rahşan isminin hangi siyasi tarafta olduğunu bile bilmiyor ve söylenilenleri dikkatle dinleyip anlamaya çalışıyordum. Ve o ablanın okulu geçmesi hoca ile yaşadığı farklı bir mücadele ile gerçekleşmişti. Çok üzülmüş ve hayretler içerisinde kalmıştım.

Bölücülüğe sebebiyet veren hiçbir durum siyaset, spor taraftarlığı, mezhepler, ve hatta biraz daha derinden bakabilirsek kendi iç dünyamızdaki bölünmeler...

Dün dinlediğim bir profesörün açıklamasında doğa yanlışı kabul etmez diyordu. Yıkım olan yerler tarım arazisidir ve yerleşim yerleri yamaçlar olmalıdır. Bu alanlar üretim alanları olarak kullanılmalıdır. Bunu söyleyen kişi jeofizik alanında bilimsel araştırmaları olan bilim adamı idi.

Tüm bunlara baktığımda depremlerin içimizde ve dışımızda olduğunu ancak uyanmadigimiz takdirde bu acıların hem içerde hem dışarda devam edeceğini düşünüyorum.

Hz Bahaullah ın yazılarında geçen ilim ve bilim bir kuşun iki kanadıdır sözünü anımsıyorum. Bilim olmadan ilim, ilim olmadan da bilim olamaz diyor.

Ne zaman uyanıp Allah ın bizler için söylediklerini işiteceğiz ki barış ve huzur olsun hem içimizde hem dışımızda birlik sağlanabilsin.

Ümit ediyorum ki gerçek savaş dışarda değil içerde olsun ki dışarı yansısın. Kötü düşüncelerimize, bitmek bilmeyen aç gözlü istek ve arzularımızla, hep ben diyen tarafımızla olsun. İrade dediğimiz şey gün yüzüne çıksın.

Ben düşünüyorum ki yakın zamanda hem Bahai İnanci hem de Müslüman İnancindaki oruç kavramı derinde aslında irade tarafımızla ilgili. Kendini durdurabilme sanatı. İyiye ve güzele idrakle yönelebilme hali. Aç kalmak değil daha iyi olan için daha aşağıdakinden vazgeçebilme hali. Vücudumuzu ve zihnimizi kirli besinlerden arıtarak Üçüncü gözümüzü açıp idrakle doğruya geçebilme hali.

Ruhlarımızın karanlıktan kurtularak aydınlığa feraha ermesi için uyanabilmek ve doğru bilgi ve bilinç ile eyleme geçebilmek ümidi ile...Gürcan Giray Güneş

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.