Küçük Sevimli Dostlarımız

 Küçük Sevimli Dostlarımız

Etiketler Sokaklardaki, Küçük Sevimli, Dostlarımız,kediler
KoŞe Yazıları Küçük Sevimli Dostlarımız
Kategori haylaz-kedi
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 740 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Küçük Sevimli Dostlarımız Hakkında Detaylar

Sokaklardaki Küçük Sevimli Dostlarımız

 

Sokak hayvanlarımız bazılarımızın bahçesinde bazılarımızın ise mahalle parklarında düzenli olarak baktığımız hayvanlarımızdır. Bu sevimli dostlarımız yemek saatlerini ve yerlerini öyle iyi ezberlerler ki günün hep aynı saatlerinde orada bulunurlar ve sahiplerinin ya da besleyenlerinin gelmesini dört gözle beklerler.

    Genellikle mahalle parkları sokağın köpekleri tarafından beslenme ve dinlenme alanı olarak seçildiğinden sokağın kedileri ya parkın kuytu bir köşesini bulurlar ya da çevre apartmanların bahçelerini kullanırlar. Hayvan sever insanlar bu yerlere yemek ve su koyarak zaten davetiyeyi vermişlerdir onların ellerine.

    Sokak dostlarımızı beslerken bazı şeylere çok dikkat etmeliyiz. Unutmayalım ki biz kendimiz nasıl yemek yiyorsak onlara da o kalitede ve temizlikte yemek yedirmeliyiz. Yaz aylarında çabuk bozulmayacak ve zehirlenmeye sebep olmayacak yemekler koymalıyız. Aslında orta kalite bir kuru mama koymak en güzelidir. Yanına bol miktarda temiz su koymalıyız tabi ki. Şehir ortamında hayvanların su bulma şansı çok azdır çünkü. Hayvanlarımızın su kapları birkaç günde bir iyice yıkanmalı ve yosunlanma önlenmelidir.

    Sokak kedilerimiz köpeklere nazaran daha şanslıdır şehir yaşamında. Köpekler çöp konteynırına çıkıp yemek bulamazlar ama kediler aç kaldıklarında çöpten rahatlıkla yemek bulabilirler. Hatta bazı kediler özellikle lokanta çöplerine takılırlar. Eskiden mahallelerde bir kasap kedisi birde balıkçı kedisi vardı gözümüze takılan ama artık mahalle kasapları ve balıkçıları azaldığı için kasap kedisi de balıkçı kedisi de azaldı tabi ki.

    Bizlerin sahiplenip baktığı sokak hayvanlarımıza yalnız yemek vermemiz de yeterli değildir. Onların aşı ve parazit ilaçlarını yaptırmamız hem kendi sağlıkları için hem de biz insanların sağlıkları için önemlidir. Özellikle bu yaz aylarında pire ve kene ilaçlaması yapmamız önemlidir.

    Sağlıklı ve mutlu haftalar...

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.