bir evde Kedi tuvaleti

bir evde Kedi tuvaleti

Etiketler bir evde, Kedi tuvaleti, nasıl temizlenir
KoŞe Yazıları bir evde Kedi tuvaleti
Kategori bakim
Bu Haber Sayfasi 29 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Pisipisim

bir evde Kedi tuvaleti Hakkında Detaylar

bir evde Kedi tuvaleti nasıl temizlenir,Evinizi bir kaç şirin kediyle paylaşıyorsanız hijyen koşullarına dikkat etmelisiniz. evcil hayvan, Kedi tuvaleti nasıl temizlenir, kedi tuvaleti, kedi tuvaleti temizliği

 

Evinizi bir kediyle paylaşıyorsanız, kedinin de evi sizin kadar sahiplendiğini ve kendi oluşturduğu kurallar çerçevesinde kendince yaşadığını bilirsiniz.

 

Kediler özgür ruhludurlar. Onları eğitmek konusunda çok ısrarcı olmamanız gerekir. İlk eğitimlerini annelerinden alırlar ve kişisel temizliklerine düşkündürler. Tuvalet eğitimleri de başta öğrendikleri konular arasında gelir. Kediler, tuvaletlerini yapıp üstüne kapama içgüdüsüne sahiptirler. Uygun bir kap ve kumla bu eğitimi kolayca edinirler. Siz de böylece evinizi temiz tutabilirsiniz.

 

 

Öncelikle bunun için topaklaşan kumlardan kullanmalısınız. Bu, işinizi kolaylaştıracaktır. Kedi idrarını yaptığında kum topaklaşacağından temizlemesi kolay olur. Bir kum küreğiyle temizlik yapabilirsiniz. Bu işlem sırasında eldiven kullanınız. Kum azalırsa yenisini ilave ediniz. Kumu ayda bir tamamen dökerek yenilemelisiniz. Kabı da temizlemeyi ihmal etmeyin.

 

 

Kristal silika kum kullanıyorsanız, kum idrarı emerek topaklaşacaktır. Kürekle ya da eldivenle kolayca temizlik yapabilirsiniz. 15 günde bir tüm kabı temizlemeniz yeterli olacaktır.

 

Çam kedi kumu doğal ve sağlıklıdır. Kedi idrarını yapınca talaşlar tozlaşır. Kum kabını sallayarak temiz talaşların üste çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kum tamamen tozlaştığında çöpe atabilirsiniz. Kabı boşalttığınızda temizlemeyi ihmal etmeyin.

 

Ne Kadar Sıklıkla Temizlenmelidir?

 

Kediler kişisel temizliklerine düşkündürler. Eğer kumdan rahatsız olurlarsa tuvaletlerini yapmazlar y da kabın dışını pisletebilirler. Sık temizlenmeyen kedi tuvaleti evinizin de kirlenmesine sebep olur. Eğer rahat edebileceği temiz bir alan yoksa kedi patileriyle evi de kirletecektir. Günde bir ya da iki günde bir muhakkak kumdaki topakları temizlemelisiniz. Ayda bir ya da 15 günde bir de tüm kabı temizlemelisiniz.

 

Bu bilgiler ışığında kendinize steril bir ortam yarattığınız gibi, evinizde de hijyen sağlayabilirsiniz.

KEDİ IRKLARI

 • Can Dostların Can Dostların Hayvan Kazalarında Tedavi Masrafları Artık Trafik Sigortası Tarafından Karşılanacak,Can Dostların Kaza Anında Tedavilerini ve Aracın Hasarını Trafik Sigortası Ödeyecek
 • Eve Kedi alınca Eve Kedi alınca Eve Kedi alınca Eve Kedi alırken Bilmeniz Gerekenler,Erkek mi Dişi mi? Cins Kedimi , Melez Kedimi ,Yetişkin kedi , Yavru kedi,Bir ya da Daha Fazla Kedi? hepisninin cevabi bizde,Erkek mi Dişi mi? Cins Kedimi , Melez Kedimi ,Yetişkin kedi , Yavru kedi,Bir ya da Daha Fazla Kedi
 • Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi,Gelecekte oluşabilecek hastalıkların önünü almak için kedilerimizin aşı takvimine göre aşılanması önemlidir.
 • Kediniz Kumunu Kullanmıyorsa Kediniz Kumunu Kullanmıyorsa Kediniz Kumunu Kullanmıyorsa,Eğer kediniz tuvaleti dışında farklı bir yere idrar ve dışkısını yapıyorsa bunun en önemli sebebi genellikle farkedilme isteğidir. Her ne kadar kedi sahipleri bunu nankörlük olarak adlandırsa da şunu bilmeliyiz ki kediler asla nankör değildirler.
 • operasyon geçiren kediler operasyon geçiren kediler operasyon geçiren kedilerde beslenme,Hasta kedilerde beslenme en az kullanılan ilaçlar kadar önemlidir,Kedilerle ilgili bütün bilgiler burda kedi ırkları kedilerin bakım ve beslenmesi, kedilerin piskolojileri, bakım ve beslenme problemleri
 • Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı (Cat Scratch Disease),Kedi tırmalamasından sonra görülme oranı daha yüksek olduğundan kediler enfeksiyon kaynağı olarak tanınmaktadır.
 • Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı,Hayvanlara koronavirüs aşısı Kedilere Rus yetkililer, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını açıkladı.Rusya Mart ayında dünyada bir ilk olarak duyurduğu, hayvanlara özel Kovid-19 aşısı geliştirdiklerini açıklamıştı.
 • California Spangled kedisi California Spangled kedisi resimli Kedi Cinsleri - California Spangled kedisi,Cinslere Göre Kedi Bakımı ,Herzaman mutlu olan bu kediler, tek bir oyuncakla saatlerce oynacak kadar sabırlıdırlar, Çocuklarla ve diğer petlerle iyi anlaşan California Spangled kedileri Heykel misali büyüleyici görüntüsü ve güçlü keskin bakışlarıyla kaplanları California Spangled andırırlar
 • DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU,Bodrumda bahçe temizliği yapıldığı sırada bulunan dev kurbağanın kedi ile oynaması görenleri şaşırttı.
 • üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri,Diş ülKelerden kedi haberleri,Huysuz kediden sonra endişeli kedi