Yavru Kedilerin Büyüme Süreci

Yavru Kedilerin Büyüme Süreci

Etiketler yavru kedi, kedilerde ,büyüme kedilerde gelişim
Yavru Kedi Yavru Kedilerin Büyüme Süreci
Kategori bakim
Bu Haber Sayfasi 28 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

Yavru Kedilerin Büyüme Süreci Hakkında Detaylar

Yavru Kedilerin Büyüme Süreci,Yavrular dünyaya geldiklerinde kör ve sağırdırlar, fakat güçlü bir koku alma duyusuna sahiptirler. Ayrıca, dokunma konusunda da duyarlıdırlar. Kısa sürede annelerinin memesini bulmak için dolaşmaya başlarlar. Bu aşamada altmış ile yüz yirmi gram arasındadırlar. Doğumdaki ağırlıkları ise yaklaşık yüz gramdır ve boyları on iki santimetredir.

 

Dördüncü günde patileriyle çiğneme hareketine başlarlar ve bu da annelerinden süt akışını artırmalarını sağlar. Birinci haftanın sonunda gözleri açılmaya başlar ve artık vücut ağırlıkları iki katma çıkmıştır. Yaşamlarının birinci aylarının sonuna yaklaştıklarında ilk defa birbirleriyle oynamaya başlarlar. Artık daha rahat dolaşabilirler ve ayakta durabilirler. Daha sonraları gözleri ne rengi alırsa alsın, bu aşamada yavruların hepsi mavi gözlüdür ve üç aylık oluncaya kadar böyle kalırlar. Bir aylıkken dişleri çıkmaya başlar.

Yaklaşık otuz iki günlük olduklarında ilk katı yiyeceklerini yerler, fakat iki aylık oluncaya kadar memeden kesilmezler. (Yaban kedilerinin yavrularını memeden kesmesi daha uzun süre sonra, yaklaşık dört aylıkken gerçekleşir.) İki aylıkken çok hareketli olurlar ve birbirleriyle durmadan oynarlar. Yavrular bir buçuk aylık olduklarında evde annelerinin çiş kutusunu kullanırlar. İkinci ayın sonunda oyun şeklinde kavgalar ve avlanmalar temel uğraşları olur.

Yaşamlarının üçüncü ayında bir şokla karşılaşmaya hazırdırlar. Anneleri süt vermeyi reddeder. Artık tamamen bir tabaktan katı yiyecekler yemeleri ve sıvı içmeleri gerekir. Bundan kısa bir süre sonra anneleri kızışma dönemine girecektir ve tekrar erkek kedilere yönelecektir.

Yavrular beş aylık olduklarında evin içini kokularıyla işaretlemeye başlarlar. Süt dişlerini dökmekte ve heyecan verici yeni dünyayı artık daha az oyun oynayarak keşfetmektedirler. Sahipleri anne kediyi arzusunun tersine davranarak evin içinde tutmamışsa, annelerinin tekrar gebe kalmış olması muhtemeldir.

Artık genç olan kediler altı aylık olunca artık tümüyle bağımsız olurlar ve kendi başlarına avlanabilir ve dolaşabilirler.

KEDİ IRKLARI

 • Allah Erleri 5 Bölüm Allah Erleri 5 Bölüm Hayvan Seven Allah Erleri 5 Bölüm
 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • G Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri G Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara G Harfi İle Başlayan İsimler,G Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,erkek kedi isimleri, dişi kedi isimleri, kedi isimleri, kedi,
 • Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Kedinin kumu günde en az bir defa kaka topaklarından temizlenmeli, en az haftada bir kere tamamen değiştirilmelidir. Eğer aynı kumu birden fazla kedi kullanıyorsa şüphesiz kumunu daha sık temizlemeli ve değiştirmelisiniz. i Arıyorsunuz
 • İran Kedisi Beslerken İran Kedisi Beslerken İran Kedisi Beslerken Nelere Dikkat Etmeliyiz.İran Kedileri diğer Kedi ırklarına göre daha büyük sorumluluk ve dikkat ister. Bu nedenle sevimli dostlarımızı büyük bir ilgi ile sahiplenmek gerekir.
 • Meme Tümörleri Meme Tümörleri Kedi Hastalıları - Meme Tümörleri Hastalığın tanımı ,Kedilerde, meme lobları dört çift olarak linea albanın her iki tarafında yerleşmiş elveoler yapıda bezlerdir. Normalde inaktif halde olan meme bezleri doğum ile birlikte aktif hale geçerek süt sekresyonuna başlar.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • GRİ SOKAĞA GERİ DÖNMESİN GRİ SOKAĞA GERİ DÖNMESİN GRİ İÇİN AÇILAN İLANLAR SONUÇ VERMİYOR,SOKAĞA GERİ DÖNMESİN!