Yavru Kedilerin Büyüme Süreci

Yavru Kedilerin Büyüme Süreci

Etiketler yavru kedi, kedilerde ,büyüme kedilerde gelişim
KoŞe Yazıları Yavru Kedilerin Büyüme Süreci
Kategori bakim
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 385 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Yavru Kedilerin Büyüme Süreci Hakkında Detaylar

Yavru Kedilerin Büyüme Süreci,Yavrular dünyaya geldiklerinde kör ve sağırdırlar, fakat güçlü bir koku alma duyusuna sahiptirler. Ayrıca, dokunma konusunda da duyarlıdırlar. Kısa sürede annelerinin memesini bulmak için dolaşmaya başlarlar. Bu aşamada altmış ile yüz yirmi gram arasındadırlar. Doğumdaki ağırlıkları ise yaklaşık yüz gramdır ve boyları on iki santimetredir.

 

Dördüncü günde patileriyle çiğneme hareketine başlarlar ve bu da annelerinden süt akışını artırmalarını sağlar. Birinci haftanın sonunda gözleri açılmaya başlar ve artık vücut ağırlıkları iki katma çıkmıştır. Yaşamlarının birinci aylarının sonuna yaklaştıklarında ilk defa birbirleriyle oynamaya başlarlar. Artık daha rahat dolaşabilirler ve ayakta durabilirler. Daha sonraları gözleri ne rengi alırsa alsın, bu aşamada yavruların hepsi mavi gözlüdür ve üç aylık oluncaya kadar böyle kalırlar. Bir aylıkken dişleri çıkmaya başlar.

Yaklaşık otuz iki günlük olduklarında ilk katı yiyeceklerini yerler, fakat iki aylık oluncaya kadar memeden kesilmezler. (Yaban kedilerinin yavrularını memeden kesmesi daha uzun süre sonra, yaklaşık dört aylıkken gerçekleşir.) İki aylıkken çok hareketli olurlar ve birbirleriyle durmadan oynarlar. Yavrular bir buçuk aylık olduklarında evde annelerinin çiş kutusunu kullanırlar. İkinci ayın sonunda oyun şeklinde kavgalar ve avlanmalar temel uğraşları olur.

Yaşamlarının üçüncü ayında bir şokla karşılaşmaya hazırdırlar. Anneleri süt vermeyi reddeder. Artık tamamen bir tabaktan katı yiyecekler yemeleri ve sıvı içmeleri gerekir. Bundan kısa bir süre sonra anneleri kızışma dönemine girecektir ve tekrar erkek kedilere yönelecektir.

Yavrular beş aylık olduklarında evin içini kokularıyla işaretlemeye başlarlar. Süt dişlerini dökmekte ve heyecan verici yeni dünyayı artık daha az oyun oynayarak keşfetmektedirler. Sahipleri anne kediyi arzusunun tersine davranarak evin içinde tutmamışsa, annelerinin tekrar gebe kalmış olması muhtemeldir.

Artık genç olan kediler altı aylık olunca artık tümüyle bağımsız olurlar ve kendi başlarına avlanabilir ve dolaşabilirler.

KEDİ IRKLARI

 • D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara D Harfi İle Başlayan İsimler,D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,en güzel D Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek isimler
 • Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek  Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek adina Kişisel Gelişim Uzmanımız Gürcan Giray İn Kaleminden Muhteşem Bir Koşe yazisı Sayesinde hayallerinize ulaşmanıza, potansiyellerinizi keşfetmenize ve olumlu zihin programlamanıza yardımcı olmaktadır
 • Haytaptan Duyuru Haytaptan Duyuru HAYTAP Başkanı Sesleniyor : Beslediğiniz hayvanlar için KOMŞU TEHDİDİNDE ne yapacağınızı UYGULAMALI olarak anlatmak istiyorum.
 • Tekir Kedisi Tekir Kedisi Tekir Kedi melez bir ırktır,Bir süredir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum,Tekir kedilerin diğer kedilerden farkları,Tekir kediler,Kedilerde Davranış Eğitimi, Kedi, Kediler,Tekir kedilerin özellikleri nelerdir
 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı? Bu aralar işittiklerimle, gördüklerimle, hissettiklerimle ve duygularımla olanlara şaşkınlıkla beraber verdiğim tepkileri gözlemleme halindeydim…
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.