Kara kedi hikayesi

Kara kedi hikayesi

Etiketler Antalyadan bir Kara kedi hikayesi
KoŞe Yazıları Kara kedi hikayesi
Kategori sizden-gelenler
Bu Haber Sayfasi 26 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Pisipisim

Kara kedi hikayesi Hakkında Detaylar

Antalyadan bir Kara kedi hikayesi Hayvanlardan öğrenecek çok şey olduğunu zaten biliyordum ,şimdi siz de Bu çok güzel hikayemi Okyunca hak vereceksiniz

 

Evimizin bir bölümü cadde üzerine, bir bölümü de ara sokağa bakar. Bu ara sokak pek şenliklidir. Kedileri de pek fazladır. On metre ötemizdeki kasap amcanın kedileri şımartmasından mıdır bilinmez; bizim mahalleye kedi cenneti diyebiliriz. 

 

Antalya halkı kedi sevme ve besleme konusunda gözümde çoktan alabileceği en yüksek puanı almıştır.

Geçen günlerin birinde apartmanın girişinde bir kedi inlemesi duyduk. 

Acı çeker gibi bir iniltiydi bu. Aşağı inip baktığımızda bir kara kedinin doğum yaptığını gördük. bizim kara kedi kendine güvenilir bir yer olarak bizim apartmanın girişinde kuytu bir bölge seçmiş ve biz inip bakana kadar, dört tane yavruyu çatır çatır dünyaya getirmiş. Bu dört yavrunun ikisi kara ikisi de siyah ve tekir karışımıydı. 

 

Zannımca, kediler aşk bebeği falan değil  çünkü tekir olabileceğinden şüphe ettiğim baba ortalarda yoktu.Fedakar kara kedi, eni konu bizim apartmanda yavrularını beslemeye başladı. Kendine yuva olarak su borularının içini seçmiş, zavallıcık bu sıcakta serin yer olarak su borularını tercih etmiş.

Nasıl fedakar bir anne, anlatamam size. Yavrularının her birini özenle emziriyor, onları üşenmeden yalıyor, yalıyor pırıl pırıl yapıyor, ben ki titiz anneyimdir; vallahi onu görünce kendimden utandım..

Neyse biz mahalle halkı olarak bunları beslemeye başladık. Anne kediye mama, su falan verdik. Anne kedi beslendi, bebeler beslendi filan derken geçen akşam bir kedi ağlama sesi duyduk, abartısız sabaha kadar. Sabah baktık ki, yavrulardan biri yok. Ya biri bakmak için aldı, ya da kayboldu. 

 

Dün akşam da sabaha karşı yine ağlama sesi duyduk; ama ne ağlama ..

Acı çeker gibi, doğum sancısı çeker gibi. Meğerse bizim kara kızın bir yavrusunu gece vakti araba ezmiş. Ölmüş yavrucuk; kedicik bu yüzden ağlıyormuş. 

Bizimkinin şimdi iki yavrusu kaldı; onlara gözü gibi bakıyor, kollarıyla sararak emziriyor. 

Loğusa kedi fotoğrafı çekmek ne kadar zormuş; elimde makine veya cep telefonuyla yanına gidince hırlıyor; bana kara tüylerinin içinesaklanmış fosforlu sarı gözleriyle , Bana bak şimdi saçını başını yolarım senin; defol git burdan " der gibi bakıyor. Bu gün zorla yukarıdaki  fotoğrafı çektim. 

 

Yine hırladı: neredeyse özür dileyecektim kendisinden ..

 

Şimdi apartman sakinleri olarak kalan yavrularla anneyi besliyoruz. Ama temizliği çok zor tabii. Sokağa atmaya da kıyamıyoruz. 

 

Annelik ne tuhaf bir duygu, kedi de olsan insan da olsan fark etmiyor...

 

Bu arada, Antalya kedilerinin gerçekten şanslı olduklarına ben de inanıyorum...

KEDİ IRKLARI

 • Can Dostların Can Dostların Hayvan Kazalarında Tedavi Masrafları Artık Trafik Sigortası Tarafından Karşılanacak,Can Dostların Kaza Anında Tedavilerini ve Aracın Hasarını Trafik Sigortası Ödeyecek
 • Eve Kedi alınca Eve Kedi alınca Eve Kedi alınca Eve Kedi alırken Bilmeniz Gerekenler,Erkek mi Dişi mi? Cins Kedimi , Melez Kedimi ,Yetişkin kedi , Yavru kedi,Bir ya da Daha Fazla Kedi? hepisninin cevabi bizde,Erkek mi Dişi mi? Cins Kedimi , Melez Kedimi ,Yetişkin kedi , Yavru kedi,Bir ya da Daha Fazla Kedi
 • Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi,Gelecekte oluşabilecek hastalıkların önünü almak için kedilerimizin aşı takvimine göre aşılanması önemlidir.
 • Kediniz Kumunu Kullanmıyorsa Kediniz Kumunu Kullanmıyorsa Kediniz Kumunu Kullanmıyorsa,Eğer kediniz tuvaleti dışında farklı bir yere idrar ve dışkısını yapıyorsa bunun en önemli sebebi genellikle farkedilme isteğidir. Her ne kadar kedi sahipleri bunu nankörlük olarak adlandırsa da şunu bilmeliyiz ki kediler asla nankör değildirler.
 • operasyon geçiren kediler operasyon geçiren kediler operasyon geçiren kedilerde beslenme,Hasta kedilerde beslenme en az kullanılan ilaçlar kadar önemlidir,Kedilerle ilgili bütün bilgiler burda kedi ırkları kedilerin bakım ve beslenmesi, kedilerin piskolojileri, bakım ve beslenme problemleri
 • Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı (Cat Scratch Disease),Kedi tırmalamasından sonra görülme oranı daha yüksek olduğundan kediler enfeksiyon kaynağı olarak tanınmaktadır.
 • Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı,Hayvanlara koronavirüs aşısı Kedilere Rus yetkililer, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını açıkladı.Rusya Mart ayında dünyada bir ilk olarak duyurduğu, hayvanlara özel Kovid-19 aşısı geliştirdiklerini açıklamıştı.
 • California Spangled kedisi California Spangled kedisi resimli Kedi Cinsleri - California Spangled kedisi,Cinslere Göre Kedi Bakımı ,Herzaman mutlu olan bu kediler, tek bir oyuncakla saatlerce oynacak kadar sabırlıdırlar, Çocuklarla ve diğer petlerle iyi anlaşan California Spangled kedileri Heykel misali büyüleyici görüntüsü ve güçlü keskin bakışlarıyla kaplanları California Spangled andırırlar
 • DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU,Bodrumda bahçe temizliği yapıldığı sırada bulunan dev kurbağanın kedi ile oynaması görenleri şaşırttı.
 • üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri,Diş ülKelerden kedi haberleri,Huysuz kediden sonra endişeli kedi