İçimizdeki Tanrı - Tanrıça

İçimizdeki Tanrı - Tanrıça

Etiketler İçimizdeki Tanrı , Tanrıça adli guzel makalemiz,gürcan.giray dan
KoŞe Yazıları İçimizdeki Tanrı - Tanrıça
Kategori yasam-kocu-gurcan-giray
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 450 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

İçimizdeki Tanrı - Tanrıça Hakkında Detaylar

İçimizdeki Tanrı Tanrıça, İsviçrede yaşayan 17 yaşındaki kız akrabalarını ziyaret etmek için geldiği Mardin de 28 yaşındaki öz amcası tarafından iki gün boyunca tecavüze uğradı.

 

Mahkeme, tecavüzü DNA raporu ile kanıtlanan sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Tahliye kararını duyan akrabaları davul ve zurna ile cezaevine gelerek Çur'un tahliyesini kutladı.

Tecavüze maruz kalan Z.Ç. üç kez intihar girişiminde bulunmuştu."

Bu haberi duyduğumuzda sizdeki etkisi ne oldu bilemiyorum ve merak ediyorum bu durum karşısında ne yapıyoruz?

Bu gibi haberleri duyduğumda aklıma her zaman neden sorusu geliyor!

Neden tecavüz etti? Neden suçluya tahliye kararı verildi? Neden aile kutlama yaptı? Neden kimse Hak'tan yana olamıyor?

Eksik olan NE? Ve nasıl tamamlanacağız?

Sahiden bu tecavüzü yapacak kadar, bu suçun gereği cezayı veremeyecek kadar ve adaletsizliği haksızlığı kutlayacak kadar uzak mıyız birbirimizden, kendimizden, özümüzden?

Ve kendimiz için olsaydı bu durum ne hisseder ve nasıl davranırdık?

Toplumsal bir sorumluluk olduğunu... Hepimizin sorumlu olduğunu, farkındalık için, değişim için, gelişim için hepimizin çabalaması gerektiğini düşünüyorum!

Bu duruma sadece öfkelenmek, söylenmek ve hissetmeden yaşamak ve çözüme el uzatmamak da diğerlerine katılmakla aynı şey gibi hiasettiriyor bana.

Hepimizin bildiği üzere insan beden ve ruhtan oluşuyor. Bedenin ihtiyacı olan yeme, içme, barınma, cinsellik gibi ihtiyaçlar iken ruhun ihtiyacı ise doğru bilgi ile eğitim, tefekkür ve hayatımıza uygulayabilme. Aydınlanmış ruhun ışığında hareket edebildiğimizde ancak insan olma yolunda farkındalıklı, harika bir hayatı yaşayabilen, sevgiyi hakeden ve hissedebilen varlıklara dönüşüyoruz.

Bu gerçekleşmediğinde ise bedenin ihtiyaçlarına odaklanıyor ve malesef eğitimine hiç çaba harcamadığımız ruhumuzun sesine kulak veremeden hayatı anlamsızca yaşıyor ve alt doğamızın bizi yönetmesine izin veriyoruz. Sonuç ise ortada!

Ben tecavüzü yapan, bu kararı veren ve adaletsizliğe sevinenlerde yaşama sevinci, içsel huzur, hayattan tat alma, bütünsel hissetme gibi değerlerin olmadığını ve en çok da onlar için üzülmek gerektiğini düşünüyorum.

Hepimizin içerisinde mevcut olan Tanrı/Tanrıça'yı fark etmek, bu dünyaya gelişimizde bize verilen bu harika içsel güzelliği ortaya çıkartabilmek ve onunla yaşayabilmek her alanda tarifsiz bir huzur ve mutluluk kaynağı iken ondan uzak yaşamak da bir seçim elbette...

İzlediğimiz filmlerden, okuduğumuz edindiğimiz bilgilerden, konuştuğumuz cümlelerden, ailemize, çevremize, çocuklarımıza ve en çok kendimize ne öğrettiğimizden ve zamanımızı nasıl geçirdiğimizden sorumlu olduğumuzu ve bunlarında bir bedeli olduğunu düşünüyorum.

Hepimizin BİR olduğu ve BÜTÜNÜ oluşturduğu bu dünyada artık uyanma vaktimizin geldiğini, içimizdeki Tanrı/Tanrıça ile tanışabilmeyi, huzur ve mutluluğu yalnızca ve yalnızca doğru bilginin kaynağından geldiğini ve uygulama çabası ile gerçekleştirebildiğimizi hatırlamak ve bize verilen bu güzel yaşamın tadına varabilmek ümidiyle...Gürcan Giray

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.