İçimizdeki Tanrı - Tanrıça

İçimizdeki Tanrı - Tanrıça

Etiketler İçimizdeki Tanrı , Tanrıça adli guzel makalemiz,gürcan.giray dan
KoŞe Yazıları İçimizdeki Tanrı - Tanrıça
Kategori yasam-kocu-gurcan-giray
Bu Haber Sayfasi 31 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Pisipisim

İçimizdeki Tanrı - Tanrıça Hakkında Detaylar

İçimizdeki Tanrı Tanrıça, İsviçrede yaşayan 17 yaşındaki kız akrabalarını ziyaret etmek için geldiği Mardin de 28 yaşındaki öz amcası tarafından iki gün boyunca tecavüze uğradı.

 

Mahkeme, tecavüzü DNA raporu ile kanıtlanan sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Tahliye kararını duyan akrabaları davul ve zurna ile cezaevine gelerek Çur'un tahliyesini kutladı.

Tecavüze maruz kalan Z.Ç. üç kez intihar girişiminde bulunmuştu."

Bu haberi duyduğumuzda sizdeki etkisi ne oldu bilemiyorum ve merak ediyorum bu durum karşısında ne yapıyoruz?

Bu gibi haberleri duyduğumda aklıma her zaman neden sorusu geliyor!

Neden tecavüz etti? Neden suçluya tahliye kararı verildi? Neden aile kutlama yaptı? Neden kimse Hak'tan yana olamıyor?

Eksik olan NE? Ve nasıl tamamlanacağız?

Sahiden bu tecavüzü yapacak kadar, bu suçun gereği cezayı veremeyecek kadar ve adaletsizliği haksızlığı kutlayacak kadar uzak mıyız birbirimizden, kendimizden, özümüzden?

Ve kendimiz için olsaydı bu durum ne hisseder ve nasıl davranırdık?

Toplumsal bir sorumluluk olduğunu... Hepimizin sorumlu olduğunu, farkındalık için, değişim için, gelişim için hepimizin çabalaması gerektiğini düşünüyorum!

Bu duruma sadece öfkelenmek, söylenmek ve hissetmeden yaşamak ve çözüme el uzatmamak da diğerlerine katılmakla aynı şey gibi hiasettiriyor bana.

Hepimizin bildiği üzere insan beden ve ruhtan oluşuyor. Bedenin ihtiyacı olan yeme, içme, barınma, cinsellik gibi ihtiyaçlar iken ruhun ihtiyacı ise doğru bilgi ile eğitim, tefekkür ve hayatımıza uygulayabilme. Aydınlanmış ruhun ışığında hareket edebildiğimizde ancak insan olma yolunda farkındalıklı, harika bir hayatı yaşayabilen, sevgiyi hakeden ve hissedebilen varlıklara dönüşüyoruz.

Bu gerçekleşmediğinde ise bedenin ihtiyaçlarına odaklanıyor ve malesef eğitimine hiç çaba harcamadığımız ruhumuzun sesine kulak veremeden hayatı anlamsızca yaşıyor ve alt doğamızın bizi yönetmesine izin veriyoruz. Sonuç ise ortada!

Ben tecavüzü yapan, bu kararı veren ve adaletsizliğe sevinenlerde yaşama sevinci, içsel huzur, hayattan tat alma, bütünsel hissetme gibi değerlerin olmadığını ve en çok da onlar için üzülmek gerektiğini düşünüyorum.

Hepimizin içerisinde mevcut olan Tanrı/Tanrıça'yı fark etmek, bu dünyaya gelişimizde bize verilen bu harika içsel güzelliği ortaya çıkartabilmek ve onunla yaşayabilmek her alanda tarifsiz bir huzur ve mutluluk kaynağı iken ondan uzak yaşamak da bir seçim elbette...

İzlediğimiz filmlerden, okuduğumuz edindiğimiz bilgilerden, konuştuğumuz cümlelerden, ailemize, çevremize, çocuklarımıza ve en çok kendimize ne öğrettiğimizden ve zamanımızı nasıl geçirdiğimizden sorumlu olduğumuzu ve bunlarında bir bedeli olduğunu düşünüyorum.

Hepimizin BİR olduğu ve BÜTÜNÜ oluşturduğu bu dünyada artık uyanma vaktimizin geldiğini, içimizdeki Tanrı/Tanrıça ile tanışabilmeyi, huzur ve mutluluğu yalnızca ve yalnızca doğru bilginin kaynağından geldiğini ve uygulama çabası ile gerçekleştirebildiğimizi hatırlamak ve bize verilen bu güzel yaşamın tadına varabilmek ümidiyle...Gürcan Giray

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi,Gelecekte oluşabilecek hastalıkların önünü almak için kedilerimizin aşı takvimine göre aşılanması önemlidir.
 • Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı (Cat Scratch Disease),Kedi tırmalamasından sonra görülme oranı daha yüksek olduğundan kediler enfeksiyon kaynağı olarak tanınmaktadır.
 • Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı,Hayvanlara koronavirüs aşısı Kedilere Rus yetkililer, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını açıkladı.Rusya Mart ayında dünyada bir ilk olarak duyurduğu, hayvanlara özel Kovid-19 aşısı geliştirdiklerini açıklamıştı.
 • California Spangled kedisi California Spangled kedisi resimli Kedi Cinsleri - California Spangled kedisi,Cinslere Göre Kedi Bakımı ,Herzaman mutlu olan bu kediler, tek bir oyuncakla saatlerce oynacak kadar sabırlıdırlar, Çocuklarla ve diğer petlerle iyi anlaşan California Spangled kedileri Heykel misali büyüleyici görüntüsü ve güçlü keskin bakışlarıyla kaplanları California Spangled andırırlar
 • üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri,Diş ülKelerden kedi haberleri,Huysuz kediden sonra endişeli kedi
 • Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü,Dünya Kediler Günü nasıl ortaya çıktı, kim çıkardı? Kedisi, kedileri veya tüm sokak kedilerine kendini adamış kişiler bugünün anlam ve önemini herkese ifade etmek için Dünya Kediler Günü mesajları 2021, Dünya Kediler Günü ile ilgili sözler aramasında bulunuyor. İşte çeşit çeşit kediler ile ilgili sözler,
 • Kashmir Kedisi Kashmir Kedisi Kashmir (Keşmir) - Evcil Kediler ve resimleri,Kashmir bakımı hakkında aradığınız Kashmir Kedi özellikleri, Kashmir Kedi karakteri resimleri ve Kashmir bakımı
 • DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU,Bodrumda bahçe temizliği yapıldığı sırada bulunan dev kurbağanın kedi ile oynaması görenleri şaşırttı.
 • Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare,işet sizlere Uluabat Gölü sazlıklarında evcil kedilerin atası olarak bilinen yaban kedisininin fotoğraflara takildiği kare ve yaşama mucadelesi
 • sokak hayvanını besliyor sokak hayvanını besliyor 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor,antalya kedi haberleri ,antalya kedi sahiplendirme Emekli mühendis 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor! Antalya’da yaşayan 63 yaşındaki emekli tekstil mühendisi hayvansever Gülden Tokbey, 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyordu, pandemide de devam ediyor