Kediler Neden Başka

Kediler Neden Başka

Etiketler Yavaş hareketlerle uzaklaşmak
Yavru Kedi Kediler Neden Başka
Kategori bilgiler
Bu Haber Sayfasi 13 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

Kediler Neden Başka Hakkında Detaylar

Kediler Neden Başka Bir Kedi Görünce Sırtını Kamburlaştırır,Kedi büyük bir köpek tarafından yada başka bir kedi tarafından tehdit edildiğini hissedince, bacaklarını uzatarak dikleşir ve bu sırada sırtını ters U şeklinde kamburlaştırır. Bu hareketin amacı, köpeği yada düşman kediyi gözüpek bir rakiple karşı karşıya olduğuna inandırmak için kendisini mümkün olduğu kadar büyük göstermektir.

 

KEDİLERDE BEDEN DİLİ

Kediler diğer canlılarla iletişim kurmak için beden dilini kullanırlar. Ruh durumunu ifade ederken gözlerin, kuyruğun ve kulakların pozisyonu ve/veya hareketleri öne çıkar. Bir çeşit ‘’bilgi aktarımı’’ olarak da adlandırabileceğimiz bu duruma vücut tutuş şekli ve ses telleri de eşlik ederler. Duygu ve davranışlar, korku, kaygı, hayal kırıklığı, acı, oyun, çiftleşme isteği, memnuniyetsizlik, rahatlama ve merak gibi çok çeşitli ruhsal durumu içerir. Vücut dili çoğu zaman birkaç duyguyu aynı anda ifade etmek için de kullanılabilir. Bu nedenle, kedinizin vücut dilini anlamaya çalışırken, iletişim kurduğu bağlamın da üzerinde durmalıyız.

TEHDİTTEN KAÇINMA HAREKETLERİ

Bu tür davranışlar, algılanan bir tehdide karşı, güvenliği sağlama çabasıdır.

Bazı kediler; içinde bulundukları çevreden tehdit algıladıklarında donma olarak tanımlayabileceğimiz bir vücut tutuşu sergilerler. Bu durum, kedi kapalı bir alanda ise ve kaçacak bir yer de yoksa daha az fark edilir olmak ve dolayısıyla tehditi savuşturmak için kullanılır. Bu tür kediler genellikle tehlike karşısında sessiz kalmayı tercih ederler. Ancak, “donmuş” olarak da tanımlanabilecek böyle bir kedinin çok hızlı bir şekilde tam tersi bir ruh durumuna geçip, aniden saldırgan tavırlar sergileyebileceği de akılda tutulmalıdır.
Korku kaynağına karşı donma-hareketsiz kalma davranışını geliştiren kedilerin, alışılagelen günlük yeme-içme veya kum kabı kullanma gibi alışkanlıklarında da değişiklikler oluşur ve günlük rutinlerine dönmek için ortamdaki kargaşanın bitmesini saatlerce  bekleyebilirler. Yine korku ve kaygı oluşturan bir nedene maruz kalan kedilerde, aşağıda maddeler halinde belirtilen davranış değişikliklerinin bir ya da birkaçı da çok sık gözlemlenir.

KEDİ IRKLARI

 • Allah Erleri 5 Bölüm Allah Erleri 5 Bölüm Hayvan Seven Allah Erleri 5 Bölüm
 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Arıyorsunuz Dert mi Kedinin kumu günde en az bir defa kaka topaklarından temizlenmeli, en az haftada bir kere tamamen değiştirilmelidir. Eğer aynı kumu birden fazla kedi kullanıyorsa şüphesiz kumunu daha sık temizlemeli ve değiştirmelisiniz. i Arıyorsunuz
 • İran Kedisi Beslerken İran Kedisi Beslerken İran Kedisi Beslerken Nelere Dikkat Etmeliyiz.İran Kedileri diğer Kedi ırklarına göre daha büyük sorumluluk ve dikkat ister. Bu nedenle sevimli dostlarımızı büyük bir ilgi ile sahiplenmek gerekir.
 • Meme Tümörleri Meme Tümörleri Kedi Hastalıları - Meme Tümörleri Hastalığın tanımı ,Kedilerde, meme lobları dört çift olarak linea albanın her iki tarafında yerleşmiş elveoler yapıda bezlerdir. Normalde inaktif halde olan meme bezleri doğum ile birlikte aktif hale geçerek süt sekresyonuna başlar.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • GRİ SOKAĞA GERİ DÖNMESİN GRİ SOKAĞA GERİ DÖNMESİN GRİ İÇİN AÇILAN İLANLAR SONUÇ VERMİYOR,SOKAĞA GERİ DÖNMESİN!
 • Tiffanie Cinsi Kedi Tiffanie Cinsi Kedi Tiffanie Cinsi Kedi Özellikleri,Tiffanie, uzun tüylü ırklar kadar bakım gerektirmez,Tiffanie Kedi özellikleri, Tiffanie Kedi karakteri ve Tiffanie bakımı hakkında aradığınız bilgiler,Tiffanie Kedileri, Bakımı, Eğitimi resimleri ve fotoğrafları