Kediler Neden Başka

Kediler Neden Başka

Etiketler Yavaş hareketlerle uzaklaşmak
KoŞe Yazıları Kediler Neden Başka
Kategori bilgiler
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 451 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Kediler Neden Başka Hakkında Detaylar

Kediler Neden Başka Bir Kedi Görünce Sırtını Kamburlaştırır,Kedi büyük bir köpek tarafından yada başka bir kedi tarafından tehdit edildiğini hissedince, bacaklarını uzatarak dikleşir ve bu sırada sırtını ters U şeklinde kamburlaştırır. Bu hareketin amacı, köpeği yada düşman kediyi gözüpek bir rakiple karşı karşıya olduğuna inandırmak için kendisini mümkün olduğu kadar büyük göstermektir.

 

KEDİLERDE BEDEN DİLİ

Kediler diğer canlılarla iletişim kurmak için beden dilini kullanırlar. Ruh durumunu ifade ederken gözlerin, kuyruğun ve kulakların pozisyonu ve/veya hareketleri öne çıkar. Bir çeşit ‘’bilgi aktarımı’’ olarak da adlandırabileceğimiz bu duruma vücut tutuş şekli ve ses telleri de eşlik ederler. Duygu ve davranışlar, korku, kaygı, hayal kırıklığı, acı, oyun, çiftleşme isteği, memnuniyetsizlik, rahatlama ve merak gibi çok çeşitli ruhsal durumu içerir. Vücut dili çoğu zaman birkaç duyguyu aynı anda ifade etmek için de kullanılabilir. Bu nedenle, kedinizin vücut dilini anlamaya çalışırken, iletişim kurduğu bağlamın da üzerinde durmalıyız.

TEHDİTTEN KAÇINMA HAREKETLERİ

Bu tür davranışlar, algılanan bir tehdide karşı, güvenliği sağlama çabasıdır.

Bazı kediler; içinde bulundukları çevreden tehdit algıladıklarında donma olarak tanımlayabileceğimiz bir vücut tutuşu sergilerler. Bu durum, kedi kapalı bir alanda ise ve kaçacak bir yer de yoksa daha az fark edilir olmak ve dolayısıyla tehditi savuşturmak için kullanılır. Bu tür kediler genellikle tehlike karşısında sessiz kalmayı tercih ederler. Ancak, “donmuş” olarak da tanımlanabilecek böyle bir kedinin çok hızlı bir şekilde tam tersi bir ruh durumuna geçip, aniden saldırgan tavırlar sergileyebileceği de akılda tutulmalıdır.
Korku kaynağına karşı donma-hareketsiz kalma davranışını geliştiren kedilerin, alışılagelen günlük yeme-içme veya kum kabı kullanma gibi alışkanlıklarında da değişiklikler oluşur ve günlük rutinlerine dönmek için ortamdaki kargaşanın bitmesini saatlerce  bekleyebilirler. Yine korku ve kaygı oluşturan bir nedene maruz kalan kedilerde, aşağıda maddeler halinde belirtilen davranış değişikliklerinin bir ya da birkaçı da çok sık gözlemlenir.

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.