Kedilerde Susuzluk Belirtileri

Kedilerde Susuzluk Belirtileri

Etiketler kediler ve su, kedilerde susuzluk, kedilerde dehidrasyon
KoŞe Yazıları Kedilerde Susuzluk Belirtileri
Kategori saglik
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 361 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Kedilerde Susuzluk Belirtileri Hakkında Detaylar

Kedilerde Susuzluk Belirtileri ve Yapılması Gerekenler,kediler ve su, kedilerde susuzluk, kedilerde dehidrasyon,Su, tüm canlılarda olduğu gibi kediler içinde hayatın kaynağı ve en önemli sıvı anlamına gelir. Bu nedenle kedilerin gün içerisinde yeteri kadar sıvı tüketmeleri gerekir. Kedilerin tüketmesi gereken su miktarları boyutlarına ve yaşlarına göre farklılık gösterir. Fakat genel anlamda yetişkin bir kedi gün içinde ortalama bir fincan kadar su tüketir. Bu miktar kedinin yediği mama, gün içinde yaptığı egzersizler ve farklı nedenlere bağlı olarak farklılık gösterir.

 

edilerin Asla Susuz Kalmaması Gerekir

Kediler evcilleştirilmeden önce vücutları için gerekli olan su miktarını doğada avladıkları hayvanlardan karşılıyordu. Evcilleştirilmelerinin ardından beslenme alışkanlıkları değişen kediler susuzluk ihtiyaçlarını da malesef sahiplerinin karşılaması için bekler oldular.  

Kediler için su tüketimi son derece önemlidir. Özellikle kedinizin böbreklerinden kaynaklanan bir sağlık sorunu varsa ya da kediniz şeker hastası (diyabet) ise su tüketimi çok çok çok daha önem kazanır. Böyle durumlarda kedinizin su içip içmediğini daha fazla takip etmek zorundasınız. 

Kedilerde Susuzluk Belirtileri

Kedinin ağzında kuruma,

Kabızlık,

Kalp atışlarının artması,

Bakışlarında baygınlık görülmesi,

İştahsızlık,

Kedilerde depresyon görülmesi,

Derinin esnekliğini kaybetmesi,

Letarji olarak da bilinen kedilerin işlevlerinin oldukça yavaşladığı, patalojik uyku durumunun görülmesi,

Kedilerde susuzluk belirtileri arasında yer alır. Eğer kedinizde bu belirtileri görüyorsanız ve su tüketiminde azalma varsa vakit kaybetmeden bir veteriner hekime gitmelisiniz.

Kedilerde Susuzluk Yaşanırsa Ne Yapılmalıdır?

Kedilerde Susuzluk, ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirir. İlk olarak su böbreklerin ve diğer iç organların çalışması için oldukça önemlidir. Kedinizin susuz kaldığını düşünüyorsanız bir veterinere giderek yardım almalısınız.

Kedilerde Susuzluk tedavisi bir uzman tarafından yapılır. Kediye intravenöz veya subkutanöz sıvıları uygulanır ya da susuzluğun altında farklı bir neden olup olmadığını anlayabilmek için farklı testler uygulanır.

Kedilerde Susuzluk Nasıl Önlenir?

Kedilerde susuzluğu önlemenin en önemli yolu su tüketmesini sağlamaktır. İlk olarak kedinizin içeceği suyun kalitesine dikkat etmelisiniz. “Ne de olsa kedi sudan ne anlar” düşüncesi oldukça yanlıştır. Kediler tadını beğenmediği suyu içmek istemez. Bu nedenle kedinize verdiğiniz suyun tadı çok önemlidir. Taze su onlar için oldukça önemlidir.

Kedilerin suyu ve su kapları temiz olmalıdır. Siz nasıl ki pis bir suyu içmek istemezseniz kediniz de istemeyecektir. Kedilerin su kaplarının günlük olarak temizlenmesi ve içindeki suyun bekletilmemesi gerekir. Çünkü bekletilen su bakteri oluşumuna oldukça müsaittir. Bu bakteriler kedilerde çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır. Bu nedenle kedinize beklemiş su içirmemelisiniz.

Kedinizin su tüketimini sürekli takip edin. Eğer normalden az ya da fazla su içmeye başladıysa bir problem var demektir. Bu durumlarda bir veteriner hekime götürerek gerekli muayenelerin yapılmasını sağlayın.

KEDİ IRKLARI

 • D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara D Harfi İle Başlayan İsimler,D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,en güzel D Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek isimler
 • Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek  Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek adina Kişisel Gelişim Uzmanımız Gürcan Giray İn Kaleminden Muhteşem Bir Koşe yazisı Sayesinde hayallerinize ulaşmanıza, potansiyellerinizi keşfetmenize ve olumlu zihin programlamanıza yardımcı olmaktadır
 • Haytaptan Duyuru Haytaptan Duyuru HAYTAP Başkanı Sesleniyor : Beslediğiniz hayvanlar için KOMŞU TEHDİDİNDE ne yapacağınızı UYGULAMALI olarak anlatmak istiyorum.
 • Tekir Kedisi Tekir Kedisi Tekir Kedi melez bir ırktır,Bir süredir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum,Tekir kedilerin diğer kedilerden farkları,Tekir kediler,Kedilerde Davranış Eğitimi, Kedi, Kediler,Tekir kedilerin özellikleri nelerdir
 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı? Bu aralar işittiklerimle, gördüklerimle, hissettiklerimle ve duygularımla olanlara şaşkınlıkla beraber verdiğim tepkileri gözlemleme halindeydim…
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.