Kedilerde Susuzluk Belirtileri

Kedilerde Susuzluk Belirtileri

Etiketler kediler ve su, kedilerde susuzluk, kedilerde dehidrasyon
KoŞe Yazıları Kedilerde Susuzluk Belirtileri
Kategori saglik
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 565 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Kedilerde Susuzluk Belirtileri Hakkında Detaylar

Kedilerde Susuzluk Belirtileri ve Yapılması Gerekenler,kediler ve su, kedilerde susuzluk, kedilerde dehidrasyon,Su, tüm canlılarda olduğu gibi kediler içinde hayatın kaynağı ve en önemli sıvı anlamına gelir. Bu nedenle kedilerin gün içerisinde yeteri kadar sıvı tüketmeleri gerekir. Kedilerin tüketmesi gereken su miktarları boyutlarına ve yaşlarına göre farklılık gösterir. Fakat genel anlamda yetişkin bir kedi gün içinde ortalama bir fincan kadar su tüketir. Bu miktar kedinin yediği mama, gün içinde yaptığı egzersizler ve farklı nedenlere bağlı olarak farklılık gösterir.

 

edilerin Asla Susuz Kalmaması Gerekir

Kediler evcilleştirilmeden önce vücutları için gerekli olan su miktarını doğada avladıkları hayvanlardan karşılıyordu. Evcilleştirilmelerinin ardından beslenme alışkanlıkları değişen kediler susuzluk ihtiyaçlarını da malesef sahiplerinin karşılaması için bekler oldular.  

Kediler için su tüketimi son derece önemlidir. Özellikle kedinizin böbreklerinden kaynaklanan bir sağlık sorunu varsa ya da kediniz şeker hastası (diyabet) ise su tüketimi çok çok çok daha önem kazanır. Böyle durumlarda kedinizin su içip içmediğini daha fazla takip etmek zorundasınız. 

Kedilerde Susuzluk Belirtileri

Kedinin ağzında kuruma,

Kabızlık,

Kalp atışlarının artması,

Bakışlarında baygınlık görülmesi,

İştahsızlık,

Kedilerde depresyon görülmesi,

Derinin esnekliğini kaybetmesi,

Letarji olarak da bilinen kedilerin işlevlerinin oldukça yavaşladığı, patalojik uyku durumunun görülmesi,

Kedilerde susuzluk belirtileri arasında yer alır. Eğer kedinizde bu belirtileri görüyorsanız ve su tüketiminde azalma varsa vakit kaybetmeden bir veteriner hekime gitmelisiniz.

Kedilerde Susuzluk Yaşanırsa Ne Yapılmalıdır?

Kedilerde Susuzluk, ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirir. İlk olarak su böbreklerin ve diğer iç organların çalışması için oldukça önemlidir. Kedinizin susuz kaldığını düşünüyorsanız bir veterinere giderek yardım almalısınız.

Kedilerde Susuzluk tedavisi bir uzman tarafından yapılır. Kediye intravenöz veya subkutanöz sıvıları uygulanır ya da susuzluğun altında farklı bir neden olup olmadığını anlayabilmek için farklı testler uygulanır.

Kedilerde Susuzluk Nasıl Önlenir?

Kedilerde susuzluğu önlemenin en önemli yolu su tüketmesini sağlamaktır. İlk olarak kedinizin içeceği suyun kalitesine dikkat etmelisiniz. “Ne de olsa kedi sudan ne anlar” düşüncesi oldukça yanlıştır. Kediler tadını beğenmediği suyu içmek istemez. Bu nedenle kedinize verdiğiniz suyun tadı çok önemlidir. Taze su onlar için oldukça önemlidir.

Kedilerin suyu ve su kapları temiz olmalıdır. Siz nasıl ki pis bir suyu içmek istemezseniz kediniz de istemeyecektir. Kedilerin su kaplarının günlük olarak temizlenmesi ve içindeki suyun bekletilmemesi gerekir. Çünkü bekletilen su bakteri oluşumuna oldukça müsaittir. Bu bakteriler kedilerde çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır. Bu nedenle kedinize beklemiş su içirmemelisiniz.

Kedinizin su tüketimini sürekli takip edin. Eğer normalden az ya da fazla su içmeye başladıysa bir problem var demektir. Bu durumlarda bir veteriner hekime götürerek gerekli muayenelerin yapılmasını sağlayın.

KEDİ IRKLARI

 • İç ve Dış Parazit Uygulamaları İç ve Dış Parazit Uygulamaları İç ve Dış Parazit Uygulamaları,Evcil hayvan sahipleri yapılan iç parazit uygulamalarından sonra KİST AŞISI NE ZAMAN YAPILACAK diye soruyorlar. İç parazir, dış parazit, uygulamaları, kist aşısı, ne zaman, yapılmalıdır, evcil hayvanlar,
 • Mum Alevi ile Oynayan Mum Alevi ile Oynayan Mum Alevi ile Oynayan Kedinin Öyküsü,Özdemir ASAF Mum Alevi ile Oynayan Kedinin Öyküsü isimli şiiri,Özdemir Asaf, Mum alevi ile oynayan kedinin öyküsü, mum alevi ve kedi, mum alevi, kedi,
 • Evde kedi mi besliyorsun Evde kedi mi besliyorsun Evde kedi mi besliyorsun,her yer tüy olur ay evi kirletir; ay evde hayvan olmaz ay kokuyor ay bilmemne diyen akıl fukaralarına
 • Norveç Orman Kedisi Norveç Orman Kedisi Norveç orman kedilerinin, özellikleri nelerdir Norveç Orman Kedisi Uzun kuyruklu, kendine güvenen, iyi huylu Norveç orman kedileri, İskandinavya ülkelerine özgü bir kedi cinsidir
 • Kara kedi hikayesi Kara kedi hikayesi Antalyadan bir Kara kedi hikayesi Hayvanlardan öğrenecek çok şey olduğunu zaten biliyordum ,şimdi siz de Bu çok güzel hikayemi Okyunca hak vereceksiniz
 • Ocicat kedisi Ocicat kedisi Ocicat kedisi - Evcil Kediler,Ocicat Kedileri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri, Kediler hakkında herşey, Kedi türleri, Ocicat kedi ırkı hakkında bilgiler Ocicat kedi ırkı tarihçesi
 • Bizi sevdiğini söyleyen Bizi sevdiğini söyleyen Senden istifade eden bir insan vakti geldiğinde senin için birşey yapmaktan çekiniyorsa veya vakti geldiğinde her defasında farklı mazeretlerle karşına çıkıyorsa senden ziyade sayende elde elde ettiği menfaaatleri seviyordur. Ve böyle bir ilişki seni zamanla tüketir.
 • Kedilerde Çok İlgi Kedilerde Çok İlgi Kedilerde Çok İlgi Herşeyin fazlası zarar. Bakıyorum derken abartmayalım lütfen
 • SAZLIK KEDİSİ SAZLIK KEDİSİ Sazlık kedisi (Felis chaus), görece uzun bacaklı ve kısa kuyruklu bir yaban kedisidir
 • Genel Bakım Genel Bakım Genel Bakım,kedi bakımı, tüy dökme, kedi temizliği Kedinizin Genel Olarak Bakımı