Bir hayvanın gözlerine baktığımda

Bir hayvanın gözlerine baktığımda

Etiketler Bir hayvanın gözlerine baktığımda,gürcan giray,dan güzel bir yazi
KoŞe Yazıları Bir hayvanın gözlerine baktığımda
Kategori yasam-kocu-gurcan-giray
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 554 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Bir hayvanın gözlerine baktığımda Hakkında Detaylar

Bir hayvanın gözlerine baktığımda,ben bir hayvan görmüyorum. Ben yaşayan bir varlık görüyorum. Ben bir arkadaş görüyorum. Ben bir ruh hissediyorum

 

Ne güzel düşünmüş ve ne güzel söylemiş değil mi!?

Yaratılmış her canlıda bir ruh görebilmek ne demek? Hiç düşünüyor muyuz? Bu belkide bizim kendimize, diğerlerine ve yaşama bakışımızın bir yansıması olabilir mi?

Fiziksel, ruhsal ve zihinsel yapıdan oluşan bizler zihinsel ve fiziksel gelişimimiz için pekçok çaba harcarken dengede kalabilmemiz için gerekli ruhsal gelişimimizin hatta belki ruhsal varlığımızın farkına bile varamıyoruz.

Fiziksel gelişimimiz için en güzel ve sağlıklı besinleri tercih edebiliyor, zihinsel gelişimimiz için en iyi eğitimleri alıp en güzel okullara gidebiliyor, peki dengemizi sağlayacak ruhsal gelişimimiz için ne yapıyoruz? 

Benim duygularım ne? Niye  varlar? Ne hissediyorum? Şu an duygusal anlamda neye  ihtiyaç duyuyorum? Farkında mıyım ve dile getirebiliyor muyum? Duygularını aslında tanıyan çocuğuma sormadığım, dinlemediğim ve dile getirmesine teşvik etmediğim için o bunun farkında mı ve ben bu konuda sorumluluğumu yerine getirebiliyor muyum? Yoksa onuda duygularından uzaklaştırarak makinalaştırıyor muyum?

Korku, korku, korku...

Bizim bildiğimiz tek duygu sanki bu gibi geliyor bana!  

Açlık korkusu, kaybetme korkusu, sevilmeme korkusu, terkedilme korkusu, reddedilme korkusu, yalnızlık korkusu, birini incitme korkusu, başarısızlık korkusu, hastalanma korkusu, beğenilmeme korkusu... sonsuz sayıda korkumuz var yüzleşemediğimiz ve bizi yöneten.

Bir alanda biri varken diğerinin varlığı pek mümkün değil bunu hepimiz biliyoruz. Fiziksel ve zihinsel gelişimim için motivasyonum korkularım ise sevgiyi üreten kalbimle işbirliği yapamıyor, onu duyamıyor yani ruhsal anlamda farkındalığım için birşey yapmıyorsam dengemin bozulması, sevgiden kaynaklı düşünce ve davranış üretememem normal değil mi?

İlkyardım derslerimizden de bildiğimiz gibi kalp durduğunda yaşam duruyor. Sonra beyin ölümü gerçekleşiyor. Yani yaşam kaynağımız sevgi üreten organımız durduğunda diğer organlarda malesef yaşamı sürdürmemize yeterli  gelemiyor.

Yaşamımızın devamı için gerekli kalp aşkta, sevgide, üzüntüde, iletişimde hep sembolize ediliyor

Birde ilkokulda yazdığımız kalbin kadar temiz sayfayı bana ayırdığın için teşekkür ettiğimiz notlarımızda... 

Ve Tasavvuf ta, İncil de, Kur an da, Tevrat ta, Bahai İnancında sürekli bahsesilen kalp temizliği!

Kalbimizi ne kadar temizlersek bizden yansıyanın O olacağı ve o denli sevgiyle dolacağımızı söylüyor!!!

Tüm bunlar bana ruhsal anlamda gelişemediğimizde yaşamın anlamının olmadığını, duygularımı tanımazsam ve bunu iletemezsem bağlarımızın gelişmeyeceğini, kendi duygularımın sesine kulak vermezsem kendimle iletişimimin olmayacağını, kendimi tanımaz ve bilmezsem beni yaratanı tanıyamayacağım ve O nunla iletişimimin olmayacağını ve dolayısıyla da en başında yazdığım yazıda da belirtildiği gibi ruhumu hissedemeueceğimi anlatıyor!

Ve en önemlisi de sanki beni Yaratana ve yarattığı herşeyle ilişkimi sağlayan kalbimi korku ile kapattığımda O ve yarattığı herşeye kapatıyor ve insan olmamı sağlayan tüm duygularıma da kulak veremiyor ve tüm canlılardaki ruhu göremiyorum!

Fark edebilmek, korku yerine sevgi ile düşünebilmek ve davranabilmek ümidiyle...Gürcan Giray

KEDİ IRKLARI

 • D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara D Harfi İle Başlayan İsimler,D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,en güzel D Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek isimler
 • Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek  Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek adina Kişisel Gelişim Uzmanımız Gürcan Giray İn Kaleminden Muhteşem Bir Koşe yazisı Sayesinde hayallerinize ulaşmanıza, potansiyellerinizi keşfetmenize ve olumlu zihin programlamanıza yardımcı olmaktadır
 • Haytaptan Duyuru Haytaptan Duyuru HAYTAP Başkanı Sesleniyor : Beslediğiniz hayvanlar için KOMŞU TEHDİDİNDE ne yapacağınızı UYGULAMALI olarak anlatmak istiyorum.
 • Tekir Kedisi Tekir Kedisi Tekir Kedi melez bir ırktır,Bir süredir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum,Tekir kedilerin diğer kedilerden farkları,Tekir kediler,Kedilerde Davranış Eğitimi, Kedi, Kediler,Tekir kedilerin özellikleri nelerdir
 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı? Bu aralar işittiklerimle, gördüklerimle, hissettiklerimle ve duygularımla olanlara şaşkınlıkla beraber verdiğim tepkileri gözlemleme halindeydim…
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.