Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler

Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler

Etiketler kedi,kedi bakimi,yavru kedi sahiplendirme
KoŞe Yazıları Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler
Kategori kedi-sahiplendirme
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 493 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler Hakkında Detaylar

kedi,kedi bakimi,yavru kedi sahiplendirme Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler Sevgili kedi almak istiyorum diyen Kediseverler,Kedileri evde bekleyen bir çok sessiz tehlike vardır. Neler mi?

 

Ateş : Isı : Kediler sıcağa bayılır. Sıcak bir soba, sıcak bir tava onlarda tatlı bir mekanın yakınlarda olduğu hissini uyandırır. Bu sebeple kedilerin evde uğradıkları en temel kazaların başında yanıklar gelir. Aşırı sıcak mekanlar ve tencere, tava gibi aşırı ısınmış materyaller kedilerin ulaşamadığı yerlerde tutulmalı ya da kontrolünüz altında olmalıdır. (Kızgın yağ kullanılan mekanlara kedilerinizi kesinlikle sokmamalısınız. Tavanın sapını da ocağın içine doğru çevirmeyi unutmamalısınız. Devrilmesi zorlaşacaktır.) 

 

Elektrik : Kediler kemirmeye bayılır. Hele ki kauçuk ya da lastiksi şeyleri. Kablolar bunların başında gelir. Aynı zamanda açık, kırık prizler de patilerinin ilgisine maruz kalabilir. Bu yüzden elektrik kabloları açıkta bırakılmamalı, duvar diplerinden korumalı olarak geçirilmelidir. Kırılmış prizler kapatılmalı ya da hemen tamir edilmelidir. Elektriğe takılı portatif prizler de ortalıkta bırakılmamalıdır. Evde bir kedi ile yaşıyor iseniz ince kablolar yerine kalın plastikle kaplı kablolar kullanılmalısınız. 

 

Kimyevi Maddeler : Deterjanlar, benzinli maddeler, boylar kesinlikle kapalı mekanlarda saklanmalıdır. Keskin kokuları sebebi ile bu türden maddeler kediler için zehirlenme tehlikesi yaratabilirler. Ayrıca bunları içmek de isteyebilirler. O sebeple oldukça risk doğuracak materyallerdir.

 

Makineler : Öncelikle çamaşır makinesi ve buzdolabı kedilerin girmek isteyebilecekleri mekanlardandır. Bu yüzden kapakları uzun süreli açık bırakılmamalı ve eğer kapağı açıkken kediniz yanında ise kapatırken göz ucuyla da olsa içerisi kontrol edilmelidir. Yine ağır ev makinelerinin motor kesimleri de kedilerin girip saklanmak, araştırma yapmak istedikleri mekanlardandır. Bu yüzden makinelerin motor kesimlerine kedinizin ulaşmasını engellemelisiniz. 

 

Çiçekler : Ev bitkileri ve saksı çiçekleri genel olarak kediler için zehirlenme tehditi taşır. Kedi dostları bilirler çiçek ve kedinin aynı evde bulunması oldukça güçtür. En iyisi balkonun bir köşesini camla kapatıp küçük bir sera yapmak ve kedileri de bu seradan uzak tutmaktır. 

 

Çekmeceler : Elbise dolaplarının çekmeceleri kedilerin patileri ile açıp girmekten keyif aldıkları ama dışarı çıkmakta ise aynı beceriyi gösteremedikleri mekanlardır. Bu türden mekanlarda uzun süreli kalmak kediler için başta stres olmak üzere daha da ciddi sonuçlar doğurabilir. O yüzden gerekirse çekmece kilidi kullanılmalıdır. 

 

yavru kedi sahiplendirme siteleri,gri duman renkli kedinin cinsi,cins kedi verenler,hayvan barınağından kedi,chinchilla yavru kedi sahiplendirme,antalya içi ücretsiz kedi,kedi almak istiyorum ücretsiz,büyümeyen kedi türü,en güncel kedi sahiplendirme,antalya kedi sahiplenme,yavru kedi sahiplendirme siteleri  

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.