Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler

Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler

Etiketler kedi,kedi bakimi,yavru kedi sahiplendirme
KoŞe Yazıları Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler
Kategori kedi-sahiplendirme
Bu Haber Sayfasi 22 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Pisipisim

Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler Hakkında Detaylar

kedi,kedi bakimi,yavru kedi sahiplendirme Kedileri evde bekleyen sessiz tehlikeler Sevgili kedi almak istiyorum diyen Kediseverler,Kedileri evde bekleyen bir çok sessiz tehlike vardır. Neler mi?

 

Ateş : Isı : Kediler sıcağa bayılır. Sıcak bir soba, sıcak bir tava onlarda tatlı bir mekanın yakınlarda olduğu hissini uyandırır. Bu sebeple kedilerin evde uğradıkları en temel kazaların başında yanıklar gelir. Aşırı sıcak mekanlar ve tencere, tava gibi aşırı ısınmış materyaller kedilerin ulaşamadığı yerlerde tutulmalı ya da kontrolünüz altında olmalıdır. (Kızgın yağ kullanılan mekanlara kedilerinizi kesinlikle sokmamalısınız. Tavanın sapını da ocağın içine doğru çevirmeyi unutmamalısınız. Devrilmesi zorlaşacaktır.) 

 

Elektrik : Kediler kemirmeye bayılır. Hele ki kauçuk ya da lastiksi şeyleri. Kablolar bunların başında gelir. Aynı zamanda açık, kırık prizler de patilerinin ilgisine maruz kalabilir. Bu yüzden elektrik kabloları açıkta bırakılmamalı, duvar diplerinden korumalı olarak geçirilmelidir. Kırılmış prizler kapatılmalı ya da hemen tamir edilmelidir. Elektriğe takılı portatif prizler de ortalıkta bırakılmamalıdır. Evde bir kedi ile yaşıyor iseniz ince kablolar yerine kalın plastikle kaplı kablolar kullanılmalısınız. 

 

Kimyevi Maddeler : Deterjanlar, benzinli maddeler, boylar kesinlikle kapalı mekanlarda saklanmalıdır. Keskin kokuları sebebi ile bu türden maddeler kediler için zehirlenme tehlikesi yaratabilirler. Ayrıca bunları içmek de isteyebilirler. O sebeple oldukça risk doğuracak materyallerdir.

 

Makineler : Öncelikle çamaşır makinesi ve buzdolabı kedilerin girmek isteyebilecekleri mekanlardandır. Bu yüzden kapakları uzun süreli açık bırakılmamalı ve eğer kapağı açıkken kediniz yanında ise kapatırken göz ucuyla da olsa içerisi kontrol edilmelidir. Yine ağır ev makinelerinin motor kesimleri de kedilerin girip saklanmak, araştırma yapmak istedikleri mekanlardandır. Bu yüzden makinelerin motor kesimlerine kedinizin ulaşmasını engellemelisiniz. 

 

Çiçekler : Ev bitkileri ve saksı çiçekleri genel olarak kediler için zehirlenme tehditi taşır. Kedi dostları bilirler çiçek ve kedinin aynı evde bulunması oldukça güçtür. En iyisi balkonun bir köşesini camla kapatıp küçük bir sera yapmak ve kedileri de bu seradan uzak tutmaktır. 

 

Çekmeceler : Elbise dolaplarının çekmeceleri kedilerin patileri ile açıp girmekten keyif aldıkları ama dışarı çıkmakta ise aynı beceriyi gösteremedikleri mekanlardır. Bu türden mekanlarda uzun süreli kalmak kediler için başta stres olmak üzere daha da ciddi sonuçlar doğurabilir. O yüzden gerekirse çekmece kilidi kullanılmalıdır. 

 

yavru kedi sahiplendirme siteleri,gri duman renkli kedinin cinsi,cins kedi verenler,hayvan barınağından kedi,chinchilla yavru kedi sahiplendirme,antalya içi ücretsiz kedi,kedi almak istiyorum ücretsiz,büyümeyen kedi türü,en güncel kedi sahiplendirme,antalya kedi sahiplenme,yavru kedi sahiplendirme siteleri  

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi,Gelecekte oluşabilecek hastalıkların önünü almak için kedilerimizin aşı takvimine göre aşılanması önemlidir.
 • Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı (Cat Scratch Disease),Kedi tırmalamasından sonra görülme oranı daha yüksek olduğundan kediler enfeksiyon kaynağı olarak tanınmaktadır.
 • Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı,Hayvanlara koronavirüs aşısı Kedilere Rus yetkililer, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını açıkladı.Rusya Mart ayında dünyada bir ilk olarak duyurduğu, hayvanlara özel Kovid-19 aşısı geliştirdiklerini açıklamıştı.
 • California Spangled kedisi California Spangled kedisi resimli Kedi Cinsleri - California Spangled kedisi,Cinslere Göre Kedi Bakımı ,Herzaman mutlu olan bu kediler, tek bir oyuncakla saatlerce oynacak kadar sabırlıdırlar, Çocuklarla ve diğer petlerle iyi anlaşan California Spangled kedileri Heykel misali büyüleyici görüntüsü ve güçlü keskin bakışlarıyla kaplanları California Spangled andırırlar
 • üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri,Diş ülKelerden kedi haberleri,Huysuz kediden sonra endişeli kedi
 • Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü,Dünya Kediler Günü nasıl ortaya çıktı, kim çıkardı? Kedisi, kedileri veya tüm sokak kedilerine kendini adamış kişiler bugünün anlam ve önemini herkese ifade etmek için Dünya Kediler Günü mesajları 2021, Dünya Kediler Günü ile ilgili sözler aramasında bulunuyor. İşte çeşit çeşit kediler ile ilgili sözler,
 • Kashmir Kedisi Kashmir Kedisi Kashmir (Keşmir) - Evcil Kediler ve resimleri,Kashmir bakımı hakkında aradığınız Kashmir Kedi özellikleri, Kashmir Kedi karakteri resimleri ve Kashmir bakımı
 • DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU,Bodrumda bahçe temizliği yapıldığı sırada bulunan dev kurbağanın kedi ile oynaması görenleri şaşırttı.
 • Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare,işet sizlere Uluabat Gölü sazlıklarında evcil kedilerin atası olarak bilinen yaban kedisininin fotoğraflara takildiği kare ve yaşama mucadelesi
 • sokak hayvanını besliyor sokak hayvanını besliyor 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor,antalya kedi haberleri ,antalya kedi sahiplendirme Emekli mühendis 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor! Antalya’da yaşayan 63 yaşındaki emekli tekstil mühendisi hayvansever Gülden Tokbey, 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyordu, pandemide de devam ediyor