Kedi Maması, Seçerken

Kedi Maması, Seçerken

Etiketler Kedi Maması, Seçerken Nelere, Dikkat Etmeliyiz
KoŞe Yazıları Kedi Maması, Seçerken
Kategori bilgiler
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 358 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Kedi Maması, Seçerken Hakkında Detaylar

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Bir kedi için en iyi mamayı seçme işi sahibinindir. Onların özelliklerini bilmeli ve ona göre seçim yapmalıdır.

 

Kedi maması seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Yetişkin ve yavru kedi maması çeşitlerinden kısırlaştırılmış, obez ve farklı cins kedilere kadar kedi maması seçerken dikkat edilecek her şeyi sizin için derledik...

Minik kedinizin sağlıklı ve mutlu olması için beslenme düzenine dikkat ettiğiniz kadar hangi mamayı tükettiğine de özen göstermeniz gerekir. Günümüzde çok sayıda marka kaliteli ve güvenilir kedi maması hazırlayarak sevimli dostlarınızın beğenisine sunar.

Bu besleyici kedi mamaları arasından seçim yaparak kedinizin beslenme programını doğru şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sayede kedinizin mide ve bağırsak sistemi sorunsuz çalışır. Bu da kedinizin yaşam kalitesini artırır ve mutlu, uzun bir ömür yaşamasını sağlar. Üstün kalitesiyle beğeni toplayan en iyi kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparken bile dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında minik kedinizin kilosu, yaşı, ırkı gibi unsurlar gelir.

 

Yetişkin ve yavru kedi maması çeşitleri nelerdir

Kediler için hazırlanan mamalar hem yavru hem de yetişkin kedilere özel olarak tasarlanır. Her yaş grubunda yer alan kediler farklı besinlere ihtiyaç duyar. Ayrıca yavru kedilerin midesi çok daha hassas olur. Bu nedenle genellikle bir yaşına kadar kediniz için yavru kedi maması seçmeniz tavsiye edilir. Bunların protein ve yağ dengesi de yetişkin kedilere göre çok daha farklıdır. Bu dengeye dikkat etmek adına yaşına uygun mama çeşitlerinden tercih ederek kedinizin huzurlu ve zinde olmasını sağlarsınız.

 

Kısırlaştırılmış kedilere uygun kedi mamaları seçmek önemlidir

Kedinizi kısırlaştırdıktan sonra normal şartlarda kullandığınız kedi maması yerine, kısır kedilere uygun hazırlanan mamaları tercih etmelisiniz. Çünkü kısırlaştırma işleminin ardından kedinizin metabolizması farklı şekilde çalışmaya başlar. Özellikle kilo alımına eğilimli olan kısır kedilerin sağlıklı olması için bu tür detaylar düşünülerek hazırlanan kedi mamalarının seçilmesi önemlidir.

 

Obez kediler için diyet kedi maması seçenekleri hangileridir

Eğer kedinizin kilosu normalin üzerinde ise kilo vermesine yardımcı olmak amacıyla diyet olan mama tercihi yapmanız gerekir. Kedinizin kilosuna göre seçeceğiniz mama, yaşam standardını bir adım öteye taşıyarak onun çok daha mutlu ve huzurlu olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte bazı kedilerde zayıflık görünür. Böyle zamanlarda ise besin değerleri çok daha yüksek olan mamaları kullanmak gerekir.

 

Farklı kedi cinslerine özgü en iyi kedi maması seçmek çok kolay

Çok sayıda farklı kedi cinsi bulunur ve bunların her birinin ihtiyaç duyduğu besin değerleri değişiklik gösterir. Bu nedenle sevimli dostunuz için mama seçimi yapacağınız zaman cinsini göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle uzun ve kısa tüylü kedilerin ihtiyaç duyduğu mama çeşidi farklı olur. Kedinizin tüyleri ne kadar uzun ise mamada bulunan malt oranı o kadar fazla olmalıdır. Bu sayede kedinizin yuttuğu tüy miktarı onu rahatsız etmez.

Minik kedinizin güçlü ve sağlıklı olması için kaliteli ve güvenilir mamaları tercih etmelisiniz. En iyi kedi maması çeşitlerinin bir araya getirilerek sizlere sunulduğu pisipisim.net üzerinden kediniz için en ideal seçeneklere ulaşabilir ve indirimli kedi maması fiyatları üzerinden dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Bunlar farklı ebatlarda paketlenerek sizlere sunulur. İhtiyacınıza bağlı olarak 700 gr ile 15 kg kedi maması çeşitleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

KEDİ IRKLARI

 • D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara D Harfi İle Başlayan İsimler,D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,en güzel D Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek isimler
 • Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek  Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek adina Kişisel Gelişim Uzmanımız Gürcan Giray İn Kaleminden Muhteşem Bir Koşe yazisı Sayesinde hayallerinize ulaşmanıza, potansiyellerinizi keşfetmenize ve olumlu zihin programlamanıza yardımcı olmaktadır
 • Haytaptan Duyuru Haytaptan Duyuru HAYTAP Başkanı Sesleniyor : Beslediğiniz hayvanlar için KOMŞU TEHDİDİNDE ne yapacağınızı UYGULAMALI olarak anlatmak istiyorum.
 • Tekir Kedisi Tekir Kedisi Tekir Kedi melez bir ırktır,Bir süredir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum,Tekir kedilerin diğer kedilerden farkları,Tekir kediler,Kedilerde Davranış Eğitimi, Kedi, Kediler,Tekir kedilerin özellikleri nelerdir
 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı? Bu aralar işittiklerimle, gördüklerimle, hissettiklerimle ve duygularımla olanlara şaşkınlıkla beraber verdiğim tepkileri gözlemleme halindeydim…
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.