Kedi Maması, Seçerken

Kedi Maması, Seçerken

Etiketler Kedi Maması, Seçerken Nelere, Dikkat Etmeliyiz
Yavru Kedi Kedi Maması, Seçerken
Kategori bilgiler
Bu Haber Sayfasi 7 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

Kedi Maması, Seçerken Hakkında Detaylar

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Bir kedi için en iyi mamayı seçme işi sahibinindir. Onların özelliklerini bilmeli ve ona göre seçim yapmalıdır.

 

Kedi maması seçerken nelere dikkat etmeliyiz

Yetişkin ve yavru kedi maması çeşitlerinden kısırlaştırılmış, obez ve farklı cins kedilere kadar kedi maması seçerken dikkat edilecek her şeyi sizin için derledik...

Minik kedinizin sağlıklı ve mutlu olması için beslenme düzenine dikkat ettiğiniz kadar hangi mamayı tükettiğine de özen göstermeniz gerekir. Günümüzde çok sayıda marka kaliteli ve güvenilir kedi maması hazırlayarak sevimli dostlarınızın beğenisine sunar.

Bu besleyici kedi mamaları arasından seçim yaparak kedinizin beslenme programını doğru şekilde düzenleyebilirsiniz. Bu sayede kedinizin mide ve bağırsak sistemi sorunsuz çalışır. Bu da kedinizin yaşam kalitesini artırır ve mutlu, uzun bir ömür yaşamasını sağlar. Üstün kalitesiyle beğeni toplayan en iyi kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparken bile dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında minik kedinizin kilosu, yaşı, ırkı gibi unsurlar gelir.

 

Yetişkin ve yavru kedi maması çeşitleri nelerdir

Kediler için hazırlanan mamalar hem yavru hem de yetişkin kedilere özel olarak tasarlanır. Her yaş grubunda yer alan kediler farklı besinlere ihtiyaç duyar. Ayrıca yavru kedilerin midesi çok daha hassas olur. Bu nedenle genellikle bir yaşına kadar kediniz için yavru kedi maması seçmeniz tavsiye edilir. Bunların protein ve yağ dengesi de yetişkin kedilere göre çok daha farklıdır. Bu dengeye dikkat etmek adına yaşına uygun mama çeşitlerinden tercih ederek kedinizin huzurlu ve zinde olmasını sağlarsınız.

 

Kısırlaştırılmış kedilere uygun kedi mamaları seçmek önemlidir

Kedinizi kısırlaştırdıktan sonra normal şartlarda kullandığınız kedi maması yerine, kısır kedilere uygun hazırlanan mamaları tercih etmelisiniz. Çünkü kısırlaştırma işleminin ardından kedinizin metabolizması farklı şekilde çalışmaya başlar. Özellikle kilo alımına eğilimli olan kısır kedilerin sağlıklı olması için bu tür detaylar düşünülerek hazırlanan kedi mamalarının seçilmesi önemlidir.

 

Obez kediler için diyet kedi maması seçenekleri hangileridir

Eğer kedinizin kilosu normalin üzerinde ise kilo vermesine yardımcı olmak amacıyla diyet olan mama tercihi yapmanız gerekir. Kedinizin kilosuna göre seçeceğiniz mama, yaşam standardını bir adım öteye taşıyarak onun çok daha mutlu ve huzurlu olmasına yardımcı olur. Bununla birlikte bazı kedilerde zayıflık görünür. Böyle zamanlarda ise besin değerleri çok daha yüksek olan mamaları kullanmak gerekir.

 

Farklı kedi cinslerine özgü en iyi kedi maması seçmek çok kolay

Çok sayıda farklı kedi cinsi bulunur ve bunların her birinin ihtiyaç duyduğu besin değerleri değişiklik gösterir. Bu nedenle sevimli dostunuz için mama seçimi yapacağınız zaman cinsini göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle uzun ve kısa tüylü kedilerin ihtiyaç duyduğu mama çeşidi farklı olur. Kedinizin tüyleri ne kadar uzun ise mamada bulunan malt oranı o kadar fazla olmalıdır. Bu sayede kedinizin yuttuğu tüy miktarı onu rahatsız etmez.

Minik kedinizin güçlü ve sağlıklı olması için kaliteli ve güvenilir mamaları tercih etmelisiniz. En iyi kedi maması çeşitlerinin bir araya getirilerek sizlere sunulduğu pisipisim.net üzerinden kediniz için en ideal seçeneklere ulaşabilir ve indirimli kedi maması fiyatları üzerinden dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Bunlar farklı ebatlarda paketlenerek sizlere sunulur. İhtiyacınıza bağlı olarak 700 gr ile 15 kg kedi maması çeşitleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

KEDİ IRKLARI

 • Allah Erleri 5 Bölüm Allah Erleri 5 Bölüm Hayvan Seven Allah Erleri 5 Bölüm
 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ,hakkinda makale yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ hakkinda güzel sözler,anlami yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ nedir,KEDİ KARDEŞLİĞİ nasil olur,KEDİ KARDEŞLİĞİ neye denir,KEDİ KARDEŞLİĞİ yazilari pisipisim.net sitemizden okuyabılkır birçok daha kedi haberlerine ülaşabilirsiniz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • Gönülde bayramı hissetmek Gönülde bayramı hissetmek Bu bayram neyi kutluyoruz!... eskiden misafirlerimizi ağırlamak, evlatlarımızla birarada olmak, büyükleri ziyaret etmek, bayramlıklarımızı giymek, harçlıklarımızı almak, paylaşmak bayramı tanımlardı sanki... ya şimdi!
 • Meme Tümörleri Meme Tümörleri Kedi Hastalıları - Meme Tümörleri Hastalığın tanımı ,Kedilerde, meme lobları dört çift olarak linea albanın her iki tarafında yerleşmiş elveoler yapıda bezlerdir. Normalde inaktif halde olan meme bezleri doğum ile birlikte aktif hale geçerek süt sekresyonuna başlar.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi - Evcil Kediler ve resimleri,Mavi Rus Ücretsiz Kedi Sahiplenme ve Sahiplendirme,etrafda yabancılar varken nazik ve sessiz kedilerdir,kısa tüylü, uzun yüzlü gümüşi mavi renkte bir kedi ırkıdır
 • Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi - Evcil Kediler,Bu ırkın kedileri genellikle orta büyüklükte vücut yapısına ve 2.5 - 4.5 kg Cornish Rex arasında değişen ağırlığa sahiptir,Cornish Rex türü eğlenmeyi ve oyunu seven, aktif, dost canlısı,Cornish Rex Kedileri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri,Cornish Rex kedi ırkı hakkında detaylı bilgiler