KEDİ YIKANMAZ

KEDİ YIKANMAZ

Etiketler Kediler Yıkanır Mı,KEDİ YIKANMAZ
KoŞe Yazıları KEDİ YIKANMAZ
Kategori guncel
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 388 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

KEDİ YIKANMAZ Hakkında Detaylar

KEDİ YIKANMAZ Yani kedi yıkanır mı diye düşünüyorsanız kedilerin kesinlikle yıkanmaması gerektiğini bilmelisiniz. İşte kedi neden yıkanmaz sorusunun yanıtları Yavru kedi banyo yaptırılır mı Ev kedisi yıkanır mı Kedi yıkanırsa hasta olur mu Kediye banyo nasıl yaptırılır

 

YIKAMAYIN

Zaten oldum olası kedileri yıkayan insanları bir türlü anlamış diilim, kedi zaten kendini temizler yapmayın, etmeyin, şu canları yıkamayın!)
Kediye benzin, mazot, boya, kireç vb. kimyasal maddeler bulaşması ve bunları yalarsa zehirlenme riskinin bulunması halleri dışında,
Kediye kimyasal olmayan, ama aşırı mikroplu olduğu bilinen maddelerin bulaşması (örneğin kedinin foseptik çukuruna düşmesi vb.) ve bunları yalarsa bulaşıcı hasta olma riski bulunması halleri dışında,
 Kedinin uyuz ya da başka cilt hastalığı yüzünden veteriner hekimce önerilen "ilaçlı banyo" yapması gerekliliği dışında,

KEDİ YIKANMAZ!

Bir nedenden dolayı kedi ya da köpek MUTLAKA yıkanmak zorundaysa; ASLA insan şampuanı kullanılmamalıdır. Kedi cildinin PH değeri ile insan cildinin PH değeri farklıdır; insan şampuanı kedi (köpek) cildinin doğal dokusunu zedeler. Hayvanların cildinde onları koruyan çok çok ince, jölemsi yağlı bir tabaka vardır, yıkanma durumunda o tabaka kaybolur ve hayvan herhangi bir cilt enfeksiyona karşı savunmasız hale gelir.

(Duru suyla yıkama ya da yağmurla ıslanma durumunda yağlı tabaka kaybolmaz, hatta o tabaka sokak ve yaban hayvanlarını yağmurdan da korur. Tüyler ıslanır ama cilt suyun nemini çekmez. Öyle olmasa hepsi zatürreden ölürdü. Cildi hasar almış hayvanların soğukla ilgili hastalıklara daha çok yakalandığını gözlemleyebilirsiniz.) 
Ayrıca kedinin (ve köpeğin) cildinde gözenekler yoktur, terle toksin atamazlar; dolayısı ile kullanılan madde ne kadar iyi durulandığı düşünülse de ciltte kalır.

Çok gerekiyorsa kediler için PH değeri ayarlanmış kedi şampuanı; yoksa boyasız, mümkünse parfümsüz beyaz sabun ve o da yoksa sulandırılıp şampuan gibi yapılmış arap sabunu kullanılabilir.
4-5 aydan küçük kedi-köpek YAVRUlarının yıkanması ayrıca risklidir; çünkü henüz vücut ısılarını dengeleme sistemleri tam oturmamıştır; vücut iç ısısı 1 derece düşse ya da 1 derece yükselse bile hastalığa meyilli hale gelirler; yani kedilerin vücut ısısı olan 38 dereceden 1 derece DÜŞÜK ya da 1 derece YÜKSEK su ısısı, yavrularda hastalığa davet demektir.
"Ilık suyla yıkadım, fön makinasıyla kuruttum" demek; kişinin sadece KENDİSİNİ tatmin etmesini sağlar; risk devam etmektedir.
Kedinizi;
 tarayarak temizleyin;
anne tükürüğü gibi çok az tuz attığınız suya batırıp iyice sıktığınız nemli süngerle silin. (Asla pamuk kullanmayın)
Ama kedinizi, hele yavru kedinizi ASLA yıkamayın.
Yetişkin köpeğinizi de yıkamamanızı öneririm, ama yavru köpeğinizi de ASLA yıkamayın.

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.