Bengal Kedileri

Bengal Kedileri

Etiketler Bengal Kedisi, Bengal kedileri, bengal
KoŞe Yazıları Bengal Kedileri
Kategori kedi-irklari
Bu Haber Sayfasi 10 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Pisipisim

Bengal Kedileri Hakkında Detaylar

Bengal Kedileri,Bengal kedileri evinizin süsü ve aynı zamanda sizin içinde yaşamınız boyunca sadık bir dost ve refakatçıdır. İnsanlara çok yakın ve alışkın kedilerdir.

 

Bengal kedileri birbirinden oldukça farklı, özel cins olarak yetiştirilmiş, benekli türden evcil kediler olup, Habeş amerikan Shorthair, Birmanya veya Mısır mau cinsi kedilerin Asya Leopar Kedileri ile türetilmiş soyundan gelmektedir. Evcimen Bengal kedileri, Orta Asya’nın vahşi yörelerinde bulunan yabani, benekli ve şahane Asya Panter Kedisi soyunun günümüze kalan egzotik mirasıdırlar. Yabani soyunun emsalsiz örneği olarak özel şekilde yetiştirilmiş çok hoş, güzel ve sevecendirler ve adeta bir dost gibidirler.
Bengal kedileri, büyük gövdeli ve kısa tüylü kedi cinslerine nispeten daha orta büyüklükte egzotik türden kedilerdir. Vücut ağırlıkları, erkek cinslerinde 14 ile 20 libre arasında, dişi cinslerinde ise biraz daha küçük yapıda olduklarından 10 ile 12 libre arasında değişmektedir. Uzun gövdeli ve adaleli türden kediler olduklarından dış görünüşleri bir hayli iricedir. Ayrıca çok güçlü ve dayanıklıdırlar.     
    Evcil Bengal kedileri çok yetenekli ve sevimlidirler. Büyüleyici ve göze çarpan yabani bir güzelliğe sahiptirler. Güvenirliliği hoş mizaçlı oluşu ve sevenciliğiyle mevcut olan yabani halini, evinizdeki davranışlarıyla uysallığa ve adeta huzurlu bir ortama dönüştürürler.
Bengal kedileri bazen yaramaz ve gürültücü de olabilirler. Aktif kedilerdir ve oyun oynamaya daima hazır haldedirler. Onlara isterseniz kolaylıkla tasma takabilirsiniz. İleriye doğru attığınız bir nesneyi alıp geri getirme ve diğer tür oyunları oynama konularında da kolaylıkla eğitebilirsiniz.
Bengal kedileri çok seslidirler, insanlarla uyum sağlamaya ve onlara refakat etmeye çok isteklidirler. Diğer taraftan, çocuklar ve diğer hayvanlarla da kolaylıkla kaynaşırlar. Düzgün kaygan ve yumuşak vücutlarıyla diğer sıradan kedi postlarına göre çok daha farklı ve güzel bir posta sahiptirler. Bu özelliğinden dolayı, kedilere karşı alerji duyan insanlar, Bengal kedilerine karşı daha az reaksiyon gösterdiklerini ifade etmektedirler.Suydan çok hoşlanırlar ve su ile oynamayı da severler. Çeşmenizden incecik akan su ile saatlerce oynarlar. Diğer taraftan su ile oynamayı sevdikleri gibi aynı şekilde çocuklarla ve yetişkinlerle de oynaşmaktan haz duyarlar.
Bengal kedileri evinizin süsü ve aynı zamanda sizin içinde yaşamınız boyunca sadık bir dost ve refakatçıdır. İnsanlara çok yakın ve alışkın kedilerdir. Bu yüzden, şayet zamanınızı tüm gün boyunca evinizin dışında geçirmekte iseniz, yalnız kalmaması ve birbirine eşlik etmeleri bakımından iki tane Bengal kedinizin olması tavsiye edilmektedir. Bengal kedilerinin, aynen köpeklere benzeyen davranışları da vardır. Sizi her zaman sevecenlikle karşılarlar ve evinizin bir odasından diğer bir odasına giderken arkanızdan gelirler. Bu egzotik Bengal kedilerinin hem erkeği, hem de dişisi kalbinizde diğer kedilerin daha önce bırakmadığı tarzdan özel bir yer edinirler.

 

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi Kedilerimizin Aşı Takvimi,Gelecekte oluşabilecek hastalıkların önünü almak için kedilerimizin aşı takvimine göre aşılanması önemlidir.
 • Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı Kedi Tırmığı Hastalığı (Cat Scratch Disease),Kedi tırmalamasından sonra görülme oranı daha yüksek olduğundan kediler enfeksiyon kaynağı olarak tanınmaktadır.
 • Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı Hayvanlara koronavirüs aşısı,Hayvanlara koronavirüs aşısı Kedilere Rus yetkililer, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını açıkladı.Rusya Mart ayında dünyada bir ilk olarak duyurduğu, hayvanlara özel Kovid-19 aşısı geliştirdiklerini açıklamıştı.
 • California Spangled kedisi California Spangled kedisi resimli Kedi Cinsleri - California Spangled kedisi,Cinslere Göre Kedi Bakımı ,Herzaman mutlu olan bu kediler, tek bir oyuncakla saatlerce oynacak kadar sabırlıdırlar, Çocuklarla ve diğer petlerle iyi anlaşan California Spangled kedileri Heykel misali büyüleyici görüntüsü ve güçlü keskin bakışlarıyla kaplanları California Spangled andırırlar
 • üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri üLke üLke kedi haberleri,Diş ülKelerden kedi haberleri,Huysuz kediden sonra endişeli kedi
 • Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü Dünya Kediler Günü,Dünya Kediler Günü nasıl ortaya çıktı, kim çıkardı? Kedisi, kedileri veya tüm sokak kedilerine kendini adamış kişiler bugünün anlam ve önemini herkese ifade etmek için Dünya Kediler Günü mesajları 2021, Dünya Kediler Günü ile ilgili sözler aramasında bulunuyor. İşte çeşit çeşit kediler ile ilgili sözler,
 • Kashmir Kedisi Kashmir Kedisi Kashmir (Keşmir) - Evcil Kediler ve resimleri,Kashmir bakımı hakkında aradığınız Kashmir Kedi özellikleri, Kashmir Kedi karakteri resimleri ve Kashmir bakımı
 • DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU DEV KURBAĞA İLE KEDİNİN OYUNU,Bodrumda bahçe temizliği yapıldığı sırada bulunan dev kurbağanın kedi ile oynaması görenleri şaşırttı.
 • Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare Bursa Göl sazlıklarından Bir kare,işet sizlere Uluabat Gölü sazlıklarında evcil kedilerin atası olarak bilinen yaban kedisininin fotoğraflara takildiği kare ve yaşama mucadelesi
 • sokak hayvanını besliyor sokak hayvanını besliyor 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor,antalya kedi haberleri ,antalya kedi sahiplendirme Emekli mühendis 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyor! Antalya’da yaşayan 63 yaşındaki emekli tekstil mühendisi hayvansever Gülden Tokbey, 10 yıldır 120 sokak hayvanını besliyordu, pandemide de devam ediyor