Bengal Kedileri

Bengal Kedileri

Etiketler Bengal Kedisi, Bengal kedileri, bengal
KoŞe Yazıları Bengal Kedileri
Kategori kedi-irklari
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 461 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Bengal Kedileri Hakkında Detaylar

Bengal Kedileri,Bengal kedileri evinizin süsü ve aynı zamanda sizin içinde yaşamınız boyunca sadık bir dost ve refakatçıdır. İnsanlara çok yakın ve alışkın kedilerdir.

 

Bengal kedileri birbirinden oldukça farklı, özel cins olarak yetiştirilmiş, benekli türden evcil kediler olup, Habeş amerikan Shorthair, Birmanya veya Mısır mau cinsi kedilerin Asya Leopar Kedileri ile türetilmiş soyundan gelmektedir. Evcimen Bengal kedileri, Orta Asya’nın vahşi yörelerinde bulunan yabani, benekli ve şahane Asya Panter Kedisi soyunun günümüze kalan egzotik mirasıdırlar. Yabani soyunun emsalsiz örneği olarak özel şekilde yetiştirilmiş çok hoş, güzel ve sevecendirler ve adeta bir dost gibidirler.
Bengal kedileri, büyük gövdeli ve kısa tüylü kedi cinslerine nispeten daha orta büyüklükte egzotik türden kedilerdir. Vücut ağırlıkları, erkek cinslerinde 14 ile 20 libre arasında, dişi cinslerinde ise biraz daha küçük yapıda olduklarından 10 ile 12 libre arasında değişmektedir. Uzun gövdeli ve adaleli türden kediler olduklarından dış görünüşleri bir hayli iricedir. Ayrıca çok güçlü ve dayanıklıdırlar.     
    Evcil Bengal kedileri çok yetenekli ve sevimlidirler. Büyüleyici ve göze çarpan yabani bir güzelliğe sahiptirler. Güvenirliliği hoş mizaçlı oluşu ve sevenciliğiyle mevcut olan yabani halini, evinizdeki davranışlarıyla uysallığa ve adeta huzurlu bir ortama dönüştürürler.
Bengal kedileri bazen yaramaz ve gürültücü de olabilirler. Aktif kedilerdir ve oyun oynamaya daima hazır haldedirler. Onlara isterseniz kolaylıkla tasma takabilirsiniz. İleriye doğru attığınız bir nesneyi alıp geri getirme ve diğer tür oyunları oynama konularında da kolaylıkla eğitebilirsiniz.
Bengal kedileri çok seslidirler, insanlarla uyum sağlamaya ve onlara refakat etmeye çok isteklidirler. Diğer taraftan, çocuklar ve diğer hayvanlarla da kolaylıkla kaynaşırlar. Düzgün kaygan ve yumuşak vücutlarıyla diğer sıradan kedi postlarına göre çok daha farklı ve güzel bir posta sahiptirler. Bu özelliğinden dolayı, kedilere karşı alerji duyan insanlar, Bengal kedilerine karşı daha az reaksiyon gösterdiklerini ifade etmektedirler.Suydan çok hoşlanırlar ve su ile oynamayı da severler. Çeşmenizden incecik akan su ile saatlerce oynarlar. Diğer taraftan su ile oynamayı sevdikleri gibi aynı şekilde çocuklarla ve yetişkinlerle de oynaşmaktan haz duyarlar.
Bengal kedileri evinizin süsü ve aynı zamanda sizin içinde yaşamınız boyunca sadık bir dost ve refakatçıdır. İnsanlara çok yakın ve alışkın kedilerdir. Bu yüzden, şayet zamanınızı tüm gün boyunca evinizin dışında geçirmekte iseniz, yalnız kalmaması ve birbirine eşlik etmeleri bakımından iki tane Bengal kedinizin olması tavsiye edilmektedir. Bengal kedilerinin, aynen köpeklere benzeyen davranışları da vardır. Sizi her zaman sevecenlikle karşılarlar ve evinizin bir odasından diğer bir odasına giderken arkanızdan gelirler. Bu egzotik Bengal kedilerinin hem erkeği, hem de dişisi kalbinizde diğer kedilerin daha önce bırakmadığı tarzdan özel bir yer edinirler.

 

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.