Kadın erkek eşitliğine

Kadın erkek eşitliğine

Etiketler topluma katkı sağlama hakkı, dinlenme hakkı,eğlenme hakkı
KoŞe Yazıları Kadın erkek eşitliğine
Kategori yasam-kocu-gurcan-giray
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 592 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Kadın erkek eşitliğine Hakkında Detaylar

Tüm dünyada farkındalık adına bu konuda pek çok çalışmalar yapılmakta ancak bu durum yine bazı durumlarda sağlıksız erilin lehine çevrilerek hem erkeğe hem de kadına dolayısıyla topluma zarar vermektedir.

 

"Kadın ve erkeğin tam eşitliği sağlanmadan insanlık âleminin mutluluğu sağlanamaz"

Hz Abdülbaha

Kadın erkek eşitliğine hangi yönden bakabiliyoruz? Benim gözlemlediğim kadın erkek eşitliği denildiğinde yaradılış özelliklerimiz ve yine Yaratıcının sözlerine ve dünyaya gelmeden önce O'na verdiğimiz sözleri duymaksızın kendi zihnimizin ürettiği ya da algıladığımız şekilde ele alarak yorumladığımız!

Kadın erkek eşittir dediğimizde haklar olarak eşit olduğumuzu ancak sorumluluklar olarak yaradılışımız gereği farklı olduğumuzu nasıl yok sayabiliriz. Burada bu mühim konuyu yok saymak kişinin kendisini ve kendi huzurunu ve mutluluğunu yok saymasıyla eşit değil midir?

Erkeğin fiziksel gücü ile kadının duygusal gücüne eşittir diyebilmek hem erkeğe hem de kadına yapılmış büyük bir haksızlık değil midir?

Haklar olarak eşitliğe baktığımızda ise bahsedilen konunun eğitim hakkı, sağlık hakkı, toplumda kendini gerçekleştirme hakkı, topluma katkı sağlama hakkı, dinlenme hakkı, eğlenme hakkı, şeklen giyinme hakkı konusunda eşitliğe dair ne varsa bakabilmek hem erkeğe hem de kadına kendisini nasıl hissettirmektedir?

Bugün toplumumuzda bugüne kadar insanlığın refahı için gönderilmiş tüm dinlerin içeriğine baktığımızda neden sonuç ilişkisine bakılmaksızın yaradılışa ve gönderildiği zamana uygunluğu degerlendirilmeden kendi zihnimizle (insan eliyle) ele alarak kendi yorumlarımızla kadın degersizleştirilmiş ve aslında enerjisini kadınından alan erkek yine kendine zarar verdiğini fark edememiş ve başka enerji kaynaklarına yönelerek kendisine, ailesine, topluma zarar vermiştir.

Bu konuya bir örnek vermek gerekirse; Kur'an i Kerim ve Kitab-ı Akdes te miras paylaşımında erkek çocuğa iki pay kız çocuğa bir pay verilmesinin sebebi erkeğin kadından daha değerli olması değil aksine erkeğin ailesine, eşine, çocuklarına bakmakla kendisine sorumluluk verilmiş olmasından kaynaklıdır.

Gürcan Giray

KEDİ IRKLARI

 • D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara D Harfi İle Başlayan İsimler,D Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri,en güzel D Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek isimler
 • Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek  Kendimizi Dışarıdan İzleyebilmek adina Kişisel Gelişim Uzmanımız Gürcan Giray İn Kaleminden Muhteşem Bir Koşe yazisı Sayesinde hayallerinize ulaşmanıza, potansiyellerinizi keşfetmenize ve olumlu zihin programlamanıza yardımcı olmaktadır
 • Haytaptan Duyuru Haytaptan Duyuru HAYTAP Başkanı Sesleniyor : Beslediğiniz hayvanlar için KOMŞU TEHDİDİNDE ne yapacağınızı UYGULAMALI olarak anlatmak istiyorum.
 • Tekir Kedisi Tekir Kedisi Tekir Kedi melez bir ırktır,Bir süredir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum,Tekir kedilerin diğer kedilerden farkları,Tekir kediler,Kedilerde Davranış Eğitimi, Kedi, Kediler,Tekir kedilerin özellikleri nelerdir
 • Kedilerde Boğulma Kedilerde Boğulma Kediler ve boğulma, kedi boğulur mu, kedi yüzer mi Kedilerde Boğulma ve Yapılması Gerekenler,Köpek ve kediler çok iyi yüzücüler oldukları için suda boğulma genellikle çok nadir görülmekle birlikte bazen çok akıntılı sulara kapılarak yada dar bir su kanalında sıkaşarak tehlikeye düşebilirler.
 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı Sizce herşey yolunda mı? Bu aralar işittiklerimle, gördüklerimle, hissettiklerimle ve duygularımla olanlara şaşkınlıkla beraber verdiğim tepkileri gözlemleme halindeydim…
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.