alanyada Mazgala sıkışan yavru kedi

alanyada Mazgala sıkışan yavru kedi

Etiketler alanya kedi,alanya kedi haberleri,alanya kedi barinaği
Yavru Kedi alanyada Mazgala sıkışan yavru kedi
Kategori kose-yazarlari
Bu Haber Sayfasi 6 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

alanyada Mazgala sıkışan yavru kedi Hakkında Detaylar

alanyada Mazgala sıkışan yavru kedi,geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Alanya ilçesinde yağmur suyu mazgalına sıkışan yavru kedinin aşiri Miyavlamasi üzerine,çevredeki vatandaşlarin dikkatini eçkti birde baktiklairna ne gorsunler mazgala sıkışan bır yavru kedinin feryatlari üzerine hemen itfaiye ekiplerine haber verildi ve kisa bir süre içinde kurtarıldı. Kurtarmak için gelen itfaiye ekibin elini mazgalın arasından patilerini uzatarak tutunan yavru kedinin çaresizliği ise çevrekedi vatandaşlara duygulu anlar yaşatti

 

Alanya’nın Çarşı Mahallesi Helvacılar Sokak üzerindeki yağmur suyu mazgalında sesler duyan çevredekiler, yavru kedinin sıkıştığını fark ederek durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekiplerine yavru kediyi kurtarmak için çalışma başlattı.

Kurtarmak için gelen itfaiye ekibin elini mazgalın arasından patilerini uzatarak tutunan yavru kedinin çaresizliği ise gözlerden kaçmadı. 

Mazgalı kaldıran ekipler, yavru kediye ulaştı. Kısa süren çalışmanın ardından kurtarılan yavru kedi, özgürlüğüne kavuşunca sokakta hızla uzaklaştı.

KEKKEDİ PARKI, KEDİ EVLERİ VE BESLENME NOKTALARI YAZA HAZIR

 
Sokak hayvanlarının yaşamlarını desteklemek amacıyla kurulan kedi parkları, kedi evleri ve beslenme noktalarında yaz sıcaklarının hissedilmeye başlanmasıyla birlikte ek bakım ve beslenme önlemleri alındı.
 
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kedi Parkı, ahşap kedi evleri ve kedi/köpek beslenme noktalarında  yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için bakım ve yeniliklerle beraber genel kontroller yapılıyor.
 
SOKAK HAYVANLARI İÇİN YENİ EK YAŞAM ALANLARI YAPILDI
 
Bu güne sayısız kedinin beslenme ve kısa süreli yer edinme anlamında faydalandığı Alanya Belediyesi Kedi Parklarında yavru kedi koruma alanına ek olarak yaz aylarında artan yavru kedi popülasyonu için yeni bir çit ile çevrili mekan yapımına başlandı. Kedi Parkı Projesi kapsamında bazı parklara ahşap kedi evleri koyuldu ve küçük kedi park alanları oluşturuldu. Ayrıca müdürlük bünyesinde uygun alanlarda duyarlı bir ekip tarafından kediler için mekanlar oluşturularak, kediler beslenmekte ve gerekli ihtiyaçları düzenli olarak karşılanmakta. Güzelyalı Caddesi Damlataş mezarlık içerisinde bulunan kedi evleri de mezarlık dışına alınarak yeni bir küçük çaplı kedi parkı ve beslenme noktası da ilave edildi.
 
GÜNLÜK MAMA VE SU VERİLİYOR
 
20 adet büyük,, 20 adet küçük olmak üzere toplam 40 adet ahşap kedi kulübesi bulunuyor. Kedi Park ve Evlerine ek olarak 20 noktada 30 adet Kedi, 10 noktada 10 adet ahşap Köpek Beslenme Ünitesi hizmet veriyor. Bunlardan kedi için olanların 17 adeti Alanya Merkezdeki park ve yeşil alanlarda, 13 adeti Oba, Tosmur, Mahmutlar, Konaklı ve Avsallar Mahalleleri’ndeki park ve yeşil alanlarda yer alıyor. Köpek için olanlar 5 adet merkez, 5 adet diğer mahallelerde. Kedi Park ve Besleneme Noktalarının tümünde park görevlileri tarafından günlük mama, su dolumları ve temizlikleri yapılıyor. Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar; “Sabah doldurulan mamalar gün içerisinde hızlıca tüketildiği için beslenme noktalarından daha çok sayıda hayvan dostumuzun faydalanabilmesi adına isteyen tüm vatandaşların boş gördükleri kapları doldurarak projeye katkıda bulunmaları, böylelikle yardımlaşarak sokak hayvanlarına daha çok katkı sağlayabilmek hedeflenmektedir.” dedi.
 
YAVRU KEDİLERİ PARKLARA BIRAKMAYALIM
 
Alanya Belediyesi tarafından yıllık 3000 kg kuru mama ve 80kg yaş mama ile çok sayıda yetişkin ve yavru kedi düzenli olarak besleniyor. Sahipli yavru kedilerin kedi parklarına bırakılmaması gerektiğine dikkat çeken Uyar, “  Annesiz yavruların parka terk edilmesi sağlıklı bir durum değildir, bu konuda vatandaşlardan duyarlılık beklemekteyiz. Çünkü bu alanlar halka açık yerlerde ve bakım evi özelliğinde olmadığı için sonuç olarak sokağa terk edilmiş olmaktadırlar ve yeni doğan yavruların anne sütüne ve bakımına ihtiyacı olduğu için bunu sağlamak oldukça zordur. Ayrıca bulundukları yerden alınan yavruları, yemek aramaya gidip dönen anneler yerlerinde bulamayınca bu onlar için de sorun olmaktadır. Doğanın işleyişine müdahale etmemek önemlidir.” dedi.

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ,hakkinda makale yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ hakkinda güzel sözler,anlami yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ nedir,KEDİ KARDEŞLİĞİ nasil olur,KEDİ KARDEŞLİĞİ neye denir,KEDİ KARDEŞLİĞİ yazilari pisipisim.net sitemizden okuyabılkır birçok daha kedi haberlerine ülaşabilirsiniz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • Gönülde bayramı hissetmek Gönülde bayramı hissetmek Bu bayram neyi kutluyoruz!... eskiden misafirlerimizi ağırlamak, evlatlarımızla birarada olmak, büyükleri ziyaret etmek, bayramlıklarımızı giymek, harçlıklarımızı almak, paylaşmak bayramı tanımlardı sanki... ya şimdi!
 • Meme Tümörleri Meme Tümörleri Kedi Hastalıları - Meme Tümörleri Hastalığın tanımı ,Kedilerde, meme lobları dört çift olarak linea albanın her iki tarafında yerleşmiş elveoler yapıda bezlerdir. Normalde inaktif halde olan meme bezleri doğum ile birlikte aktif hale geçerek süt sekresyonuna başlar.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi - Evcil Kediler ve resimleri,Mavi Rus Ücretsiz Kedi Sahiplenme ve Sahiplendirme,etrafda yabancılar varken nazik ve sessiz kedilerdir,kısa tüylü, uzun yüzlü gümüşi mavi renkte bir kedi ırkıdır
 • Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi - Evcil Kediler,Bu ırkın kedileri genellikle orta büyüklükte vücut yapısına ve 2.5 - 4.5 kg Cornish Rex arasında değişen ağırlığa sahiptir,Cornish Rex türü eğlenmeyi ve oyunu seven, aktif, dost canlısı,Cornish Rex Kedileri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri,Cornish Rex kedi ırkı hakkında detaylı bilgiler
 • Birman Kedisi Birman Kedisi Birman Kedisi,Son derece sevimlidirler ve çok duygusal bir yapıya sahiptirler. Türkiye de fazla yaygın olmayan birman türü Avrupa ve Kuzey Amerika da kedi severlerin yakın dostudur.