Kediler ve Kadınlar

Kediler ve Kadınlar

Etiketler Kadınlar ve kediler, canları nasıl isterse,öyle davranırlar
Yavru Kedi Kediler ve Kadınlar
Kategori sizden-gelenler
Bu Haber Sayfasi 10 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

Kediler ve Kadınlar Hakkında Detaylar

Kadınlar ve kediler canları nasıl isterse öyle davranırlar Kediler de kadınlar da bir şey istedikleri zaman çok sevimli olurlar. Ses tonları daha bir masum, daha bir uslu uslu tınlar.

 

Ses tellerine kuvvet; hiç susmazlar. Ne istiyorlars  susmayacaklarını bildiğinizden alırsınız, yaparsınız, verirsiniz. Miyavlamıyorsa bile bulgur çekerler çünkü, dırdır sonsuzluktur ilkesine bağlıdırlar.

 

İşlerine gelmedi mi yanınıza bile yaklaşmazlar.

 

Bir kabahat işlediklerinde ya şişe vaziyeti alıp masum masum bakarlar ya da pısıp olay mahallinden uzaklaşırlar. “Sen beni sevmiyosuun!..”

 

İlgiyi üzerlerine çekmek için stratejik noktalarda; televizyonun önünde, klavyede gezinir, “Aha da ortası budur” diyerek o sırada ilgilenilen kitabın, gazetenin üzerine yatar, başı yana yatırıp kulakları geriye ittirerek “Son dediğini anlamadım” ifadesi takınırlar.

 

Saatlerce başını okşasan da, az bir elini çekince pençe atarlar.

 

Arada bir evi terk ederler, ama yine de eve dönerler. İstisnalar kaideyi bozmaz.

 

Koklarlar... Ayak, el, kafa... Ciğer, parfüm, yoksa yoksa başka bir kedi mi?..

 

Bazen de kendi kendilerine saklambaç oynarlar. “Mazeretim var asabiyim ben...”

 

Anlaşılmaz bir şekilde saldırganlaşabilirler. Bir şeye asapları bozulmuş olabilir. Durduk yere de olabilir. Size ne?.. Sebebini söylese de çözüm bulmanız için değil, onunla ilgilenmeniz, onu hakli görmeniz için söylemiştir.

 

Durup durup iç çekerler, sağa sola ters ters bakarlar, kuyruklarını sertçe sağa sola vururlar. Onla ilgilenmeniz içindir, bu da J

 

Hafifçe kızdırmak keyifli olabilir ama doz iyi ayarlanmazsa suratınızda bir “j” harfi çiziktirirler! “Ne tatlı şeysin sen!”

 

Kontrolün kendilerinde olmasını severler ya da kendilerindeymiş gibi davranılmasını.

 

Onları görür görmez kucağa almak gibi bir gaflete düşülmesi halinde, pisiler bu faullü hareket karşısında şirin patilerini pençeye terfi ettirirler.

 

Saftırlar; ilgilerini çekecek bir şeyle (yumak/sevgi yumağı) çok kolay oynatılırlar.

Ava giden avlanır...

 

Ele geçirmeden önce uzak dururlar.

 

Pusu kurup ayak tırmalarlar.

 

Kapı kapalıyken içeri girmeye çalışır, girince dakikasında çıkmaya çabalarlar, ayran gönüllüdürler, kimi zaman...

 

Zamanla bir bakarsınız siz, kendinizi onun sahibi zannederken o sizin sahibiniz olmuştur.

 

Yıllardır yakalamaya çalıştıkları şeyin kendi kuyrukları olduğunu fark edince, şişe vaziyetinde oturur, az bir düşünür, sonra da kıvrılıp yatar içlerine kapanırlar...

 

Bir anları ötekine uymaz.

 

Mevcut kurallara uymaktansa kendi kurallarını oluştururlar.

 

Neye ne tepki vereceklerini kestiremezsiniz. Gizemli davranırlar.

 

Dilini anlamazsınız. Miyav; evet, evet; hayır, hayır; evet, evet; belki olabilir...

 

Ne zaman tırnaklarını göstereceklerini bilirler, siz de bilseniz iyi olur; yoksa gafil avlanırsınız.

 

Bir objeyle sıkılmadan saatlerce oyalanabilirler (ruj, ayna, yumak).

 

Sadece canları istediğinde ya da kendilerince uygun gördükleri anlarda kendilerine söyleneni anlıyormuş gibi yapar, öbür zamanlarda seslen seslen isimlerini bile tınlamazlar...

 

Yaşlandıkça camdan bakmayı severler.

 

Gözünü dikmenin gücünü, kendisine getireceklerini bilirler ve farkındadırlar.

 

Kadınlar da kediler de siz konuşurken gözlerinize dinliyormuş gibi bakarlar ama o sırada akıllarından ne geçtiğini asla kestiremezsiniz...

 

Ancak kedilerin erkeklerle örtüşen özellikleri de yok sayılamaz. Size birkaç benzerlikten bahsedersem bana hak vereceğinize eminim:

1.Kediler sabahları sizin güzel veya kötü göründüğünüze aldırış etmezler.

Erkekler de aynı şekilde buna dikkatlerini vermezler. Genelde aklında planladığı o gün için yapacakları hakkında düşünceleri vardır ve bunlarla meşgul olmayı tercih ederler.

 

2.Kediler ile sürekli birlikte bir ortamda yaşadığınızda sizi sıradan olarak görürler ve sizden uzak kaldıklarında sizi özlerler.

Erkeklerde sürekli aynı ortamda bulunduğunuzda birçok şeyi fark etmeyebilirler ve bir süre uzak kaldığınızda yokluğunuzu anlar ve özlediklerini fark ederler

 

3. Bir kedinin eğitimle alışkanlıklarını değiştirme şansınız vardır. Bir süre eğittikten sonra istenmeyen davranışları sergilememeye başlarlar.

Erkeklere de bir süre alışkanlıklarından vazgeçmesi yönünde eğitim veya öneri sunulduğunda bu davranışlardan vazgeçebilirler.

 

4. Kedi yemek verdiğinizde mırlayarak da olsa sevindiğini belli eder.

Erkek çok acıkmışsa ve eve geldiğinde hazır bir sofra görerek yemeğini yediğinde moralinin düzgün olduğunu ve mutlu olduğunu belli eder.

 

5. Kediler size sevgilerini göstermek için davet beklemezler.

Erkekler genelde sevgilerini bayanlara belli etmekte bir kusur görmez ve açık bir şekilde belli ederler fakat kadınlar bunu daha ağırdan alarak daha fazla bile sevseler belli etmemeyi tercih ederler.

 

6. Kedi mutluluk kaynağı olarak kendini değil, sizi görürler.

Erkekler genelde mutluluk denildiğinde akıllarına eşleri gelir, sığınacak başka kimse yokmuş gibi düşünürler.

KEDİ IRKLARI

 • Allah Erleri 5 Bölüm Allah Erleri 5 Bölüm Hayvan Seven Allah Erleri 5 Bölüm
 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ,hakkinda makale yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ hakkinda güzel sözler,anlami yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ nedir,KEDİ KARDEŞLİĞİ nasil olur,KEDİ KARDEŞLİĞİ neye denir,KEDİ KARDEŞLİĞİ yazilari pisipisim.net sitemizden okuyabılkır birçok daha kedi haberlerine ülaşabilirsiniz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • Gönülde bayramı hissetmek Gönülde bayramı hissetmek Bu bayram neyi kutluyoruz!... eskiden misafirlerimizi ağırlamak, evlatlarımızla birarada olmak, büyükleri ziyaret etmek, bayramlıklarımızı giymek, harçlıklarımızı almak, paylaşmak bayramı tanımlardı sanki... ya şimdi!
 • Meme Tümörleri Meme Tümörleri Kedi Hastalıları - Meme Tümörleri Hastalığın tanımı ,Kedilerde, meme lobları dört çift olarak linea albanın her iki tarafında yerleşmiş elveoler yapıda bezlerdir. Normalde inaktif halde olan meme bezleri doğum ile birlikte aktif hale geçerek süt sekresyonuna başlar.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi - Evcil Kediler ve resimleri,Mavi Rus Ücretsiz Kedi Sahiplenme ve Sahiplendirme,etrafda yabancılar varken nazik ve sessiz kedilerdir,kısa tüylü, uzun yüzlü gümüşi mavi renkte bir kedi ırkıdır
 • Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi - Evcil Kediler,Bu ırkın kedileri genellikle orta büyüklükte vücut yapısına ve 2.5 - 4.5 kg Cornish Rex arasında değişen ağırlığa sahiptir,Cornish Rex türü eğlenmeyi ve oyunu seven, aktif, dost canlısı,Cornish Rex Kedileri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri,Cornish Rex kedi ırkı hakkında detaylı bilgiler