Kedilerde Kulak Uyuzu

Kedilerde Kulak Uyuzu

Etiketler Kedilerde Kulak Uyuzu, Belirtileri, Tedavi
Yavru Kedi Kedilerde Kulak Uyuzu
Kategori saglik
Bu Haber Sayfasi 16 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Cins Kedi

Kedilerde Kulak Uyuzu Hakkında Detaylar

Kulak uyuzu Otodectes Cynotis adı verilen, derinin alt kısımlarına yerleşerek kaşıntılı ve akıntılı bir kulak hastalığıdır,Kedilerde Kulak Uyuzu Kedilerde Kulak Uyuzu Belirtileri ve Tedavi

 

Kulak uyuzu, Kedilerde sıklıkla görülen ciddi bir durumdur. Genellikle petshopların kötü koşulları nedeniyle ve diğer canlılardan Kedilere geçmesiyle ortaya çıkar. Uyuz nedeniyle Kediler büyük bir rahatsızlık çekerek, sürekli olarak kulağını kaşır. Kaşıma sonucu kulağın tahriş olarak yaralanması ve kanaması gibi problemlerle karşılaşılabilir.

Kulak Uyuzu Belirtileri

Bu hastalığın belirtileri, kulak kepçesinde kızarıklık, kulak akıntısı, kötü kokular, kulağın içinin kirli görünümü olarak sayılabilir. Kediler bize, kulağını sürekli olarak kaşıyarak ve kafasını sallayarak bir problem olduğunun ipuçlarını verir.

Kulak Uyuzu Tedavisi

Hastalığın tedavisi için kulaktaki uyuz geçene kadar belirli aralıklarla temizlenmelidir. Kulağın çok hassas bir organ olduğu düşünülürse, bu tedaviyi veteriner hekimlerin yapması daha doğru olacaktır. Kulak uyuzu kendiliğinden geçmeyeceği gibi, tedavi edilmediği sürece sürekli olarak büyüyecektir.

Tedavi süresince Kedinizi eğer varsa diğer evcil hayvanlarınızdan uzak tutmaya çalışın. Özellikle Kedilerden Kedilere geçebilen bir hastalık olan kulak uyuzu tamamen geçene kadar diğer evcillerle ayrı bir yerde besleyin.

kulak uyuzu tedavisi Kedilerde Kulak Uyuzu

Kulak uyuzu tedavi edilmediği zaman yayılarak vücudun diğer yerlerine sıçrayabilmektedir. Bu nedenle küçük dostunuzu ara sıra kontrol ederek vücudunun herhangi bir yerinde uyuz oluşumu olup olmadığını kontrol edin. Ve endişelenmeyin, kulak uyuzu aslında tedavisi kolay olan bir hastalıktır. Birkaç hafta içerisinde gerekli tedavi yapılarak tamamen yok edilebilmektedir.

 

KEDİ IRKLARI

 • Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri Kedilerin bilmediğiniz özellikleri,2022 senesinin ilk gununden ocak ayininin cuma sabahindan sizlere kedilerin bilmediğiniz özellikleri hakkında güzel bır yazi hazirladik çok ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yazida Dünyada 33 farklı ırktan çoğalan 500 milyonun üzerinde evcil kedi bulunmaktadır. diye başlıyoruz
 • KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ KEDİ KARDEŞLİĞİ,hakkinda makale yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ hakkinda güzel sözler,anlami yazilar,KEDİ KARDEŞLİĞİ nedir,KEDİ KARDEŞLİĞİ nasil olur,KEDİ KARDEŞLİĞİ neye denir,KEDİ KARDEŞLİĞİ yazilari pisipisim.net sitemizden okuyabılkır birçok daha kedi haberlerine ülaşabilirsiniz
 • Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bu fotoğraf beni biraz düşündürdü Bizler algılarımızla hareket ediyoruz... gerçek olanla bizim algımız bazen değişebiliyor
 • Gönülde bayramı hissetmek Gönülde bayramı hissetmek Bu bayram neyi kutluyoruz!... eskiden misafirlerimizi ağırlamak, evlatlarımızla birarada olmak, büyükleri ziyaret etmek, bayramlıklarımızı giymek, harçlıklarımızı almak, paylaşmak bayramı tanımlardı sanki... ya şimdi!
 • Meme Tümörleri Meme Tümörleri Kedi Hastalıları - Meme Tümörleri Hastalığın tanımı ,Kedilerde, meme lobları dört çift olarak linea albanın her iki tarafında yerleşmiş elveoler yapıda bezlerdir. Normalde inaktif halde olan meme bezleri doğum ile birlikte aktif hale geçerek süt sekresyonuna başlar.
 • Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde İdrar Püskürtme Kedilerde idrar püskürtme, kedilerde işaretleme Kedilerde İdrar Püskürtme Nedenleri,İdrar püskürtme, özellikle kısırlaştırılmamış erkek kedilerde yaklaşık 6-7 aylık olduktan sonra görülen seksüel ve duygusal olarak işaretleme amacıyla idrarını tuvalet kabı dışına yapma davranışıdır.
 • Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu Koksidiyoz Enfeksiyonu (Coccidiosis) Hastalık sindirim sistemine girdikten sonra büyük miktarlarda çoğalır ve daha sonra dışkıyla dışarı atılır. Dışarı atılan dışkıdaki etken tekrar ağız yoluyla alınarak hastalığa neden olur. Siklüs bu şekilde devam eder.
 • Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi Mavi Rus kedisi - Evcil Kediler ve resimleri,Mavi Rus Ücretsiz Kedi Sahiplenme ve Sahiplendirme,etrafda yabancılar varken nazik ve sessiz kedilerdir,kısa tüylü, uzun yüzlü gümüşi mavi renkte bir kedi ırkıdır
 • Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi Cornish Rex kedisi - Evcil Kediler,Bu ırkın kedileri genellikle orta büyüklükte vücut yapısına ve 2.5 - 4.5 kg Cornish Rex arasında değişen ağırlığa sahiptir,Cornish Rex türü eğlenmeyi ve oyunu seven, aktif, dost canlısı,Cornish Rex Kedileri, Bakımı, Eğitimi ve Özellikleri,Cornish Rex kedi ırkı hakkında detaylı bilgiler
 • Birman Kedisi Birman Kedisi Birman Kedisi,Son derece sevimlidirler ve çok duygusal bir yapıya sahiptirler. Türkiye de fazla yaygın olmayan birman türü Avrupa ve Kuzey Amerika da kedi severlerin yakın dostudur.