Kedi miyavlama uygulamasi

Kedi miyavlama uygulamasi

Etiketler kedi miyavlamasi, kediler ne demek ister
KoŞe Yazıları Kedi miyavlama uygulamasi
Kategori bilgiler
Bu kedi sahiplendirme Sayfasi 507 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Kedi İlanları

Kedi miyavlama uygulamasi Hakkında Detaylar

Kedi miyavlama uygulamasi Kedi mi eskiden yeniye hep sokak koşelerinde mıyavlayan kediler gorurduk,yada evde beslediğimiz kedilerimiz zaman zaman miyav die ses çikartir hep hayal ederiz acaba ne demek istıyor ne anlatmak istıyor diye son gunlerde gelişen teklonojımız kediler içinde bır uygulama geliştirdi Kedi miyavlamalarını tercüme eden Amazonun sesli asistanı Alexayı geliştiren mühendislerden biri kedi miyavlamasını tercüme eden bir uygulama geliştirdi.avlama uygulamasi

 

MeowTalk isimli uygulama sesleri kaydediyor ve ne anlama geldiğini belirliyor. Kedi sahipleri ayrıca çeviriyi etiketleyerek yapay zekanın öğrenebileceği bir veri tabanı da oluşturabiliyor.

 

Uygulamanın kelime dağarcığında şimdilik "beni besle, sinirliyim ve beni yalnız bırak" gibi 13 temel cümle bulunuyor. 

 

Araştırmalar kedilerin insanlar gibi belirli dilleri kullanmadığını ortaya çıkardı. Her kedinin ses tonu ve miyavlaması sahibine göre değişiklik gösterebiliyor. 

 

Bu nedenle kedi sesleri için genel bir veri tabanı kullanmak yerine uygulama her profilde farklı çeviriler yapıyor. Yapay zeka ve makine öğrenimine dayalı olan yazılım, sesleri kaydedip etiketleyerek her kedinin sesini daha iyi anlamlandırabiliyor. Ne kadar çok kullanılırsa sonuçlar o kadar iyileşiyor. 

 

Uygulama geliştirici Javier Sanchez, bir seminerde amacının akıllı tasma olduğunu söyledi. Bu sayede kedinin miyavlamaları tasma aracılığıyla direkt olarak çevrilebilecek.

 

KEDİNİN DİLİNDEN ANLAYACAK

 

Mühendis ve ekibi, yaptıkları araştırmalarda kedilerin miyavlamalarının genel olarak 9 farklı mesajın iletimi için kullanıldığını ve her mesajın miyavlamasının farklı olduğunu tespit etti. Şimdi de bu mesajların deşifresi üzerinde çalışılıyor.

 

 

Bir akıllı telefon uygulaması olarak geliştirilen MeowTalk’u indiren kullanıcılar, kedilerinin miyavlarken çıkardıkları sesleri uygulamaya dinletip “Açım” ya da “Canım yanıyor” gibi anlamlara tercümesini sağlayabilecek. Hatta uygulama kullanıcıların kendi kedilerinin sesleri konusunda vereceği ince ayarlar sayesinde sürekli gelişecek. Kullanıcılar ayrıca tercümelerin isabetli olup olmadığı konusunda da uygulamaya geri bildirim verebilecek.

KEDİ IRKLARI

 • Siyam cinsi kedi Siyam cinsi kedi Bu Siyam cinsi kedi 8 milyon lira kazandı, 8 milyon lira kazanan siyam cinsi kedi haberleri,Alman Tasarımcı Karl Lagerfeld’in kedisi ,Choupette, son iki modellik işinden toplam 2 milyon 172 bin sterlin 8 milyon 362 bin lira kazandı
 • F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri F Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara F Harfi İle Başlayan İsimler F Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri F Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Günaydın Pazartesi mesajları Günaydın Pazartesi mesajları günaydin sevgili pisipisim.net ziyaretçileri bu pazartesi sizler için pazartesi sabahinda eşe dosta iş arkadaşlariniza sevgilinize pazartesi sendromuna yakalanmadan az yuzleri gülsün die gondereceğiniz birbırınden güzel mesajlar hazirladık Kedi resimli Pazartesi Mesajları dostlara Pazartesi Mesajları Pazartesi Günaydın Mesajları Komik Günaydın pazartesi Sevgiliye Pazartesi günaydın mesajı Günaydın Pazartesi mesajları resimli Resimli Pazartesi Mesajları Pazartesi Mesajları indirÇok Acırım Bir Kediyle Dostluk Kurmayı Başaramadan Ölen O Akıllı İnsanlara
 • Kedilerde Ağız Kokusu Kedilerde Ağız Kokusu Ağız kokusu şikayetlerinde ilk akla gelen ağız boşluğu ile ilgili bir problemin varlığı olmalıdır. Çünkü kedilerde de ağız kokusunun birincil nedeni ağız boşluğunda şekillenen lezyonlardır. Bu lezyonlar lokalizasyon yerine ve oluşum nedenlerine göre çok çeşitli olabilir.
 • Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi Tiffani Kedisi,Bu ırkın en belirgin özelliklerinden biri inanılmaz yumuşak huylu olmalarıdır. Dışa dönük, nazik, sevecen kedilerdir.
 • Psikolojik destek Psikolojik destek Ben bir psikolog ya da psikiyatr değilim. Sadece yaşadıklarım, gözlemlediklerim ve okuduklarımdan yola çıkarak bir farkındalık yaratmak istiyorum.
 • Mısır Kedisi Mısır Kedisi Mısır Mausu, orijini Mısır olan, kısa tüylü, üçgen kulaklı Kedi cinsleri - Mısır Kedisi ,evcil kediler içinde kürkü doğal olarak siyah benekli olan tek kedi,Mısır Maular Kedilerinin Temel Özellikleri: Mısır Maular, kedi ırkları,Çok eski zamanlardan beri bilinen benekli sevimli kedinin anavatanı Mısırdır,
 • E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri E Harfi İle Başlayan Kedi İsimleri Pisicanlara E Harfi İle Başlayan İsimler E Harfi İle Başlayan en güzel Kedi İsimleri,E Harfi ile Başlayan Kedi İsimleri Dişi ve Erkek
 • Ey Varlık Oğlu Ey Varlık Oğlu Bugünlerde bu konuda yayınlanmış yazı, video ve çeşitli kaynakları inceleme fırsatım oldu. Bu konuda diğer insanlara katkı sağlamak adına pek çok kişinin emeğinin olduğunu ve eğer gerçekten bu konuyu önemseyebilirsek katkılarının olacağına kalpten inanıyorum.
 • Kedi Mersiyesi Kedi Mersiyesi kedi mersiyesi, kedi şiiri, kedi, şiir,Kedi Mersiyesi,Mersiye-i Gürbe (kedi mersiyesi), 16. yy şairlerinden Meâlî,nin ölen kedisinin anısına yazdığı mersiye.